Poznaliśmy najlepszego piłkarza meczu Holandia – Turcja

Reprezentacja Holandii zameldowała się w półfinale EURO 2024. W sobotnim ćwierćfinale "Oranje" pokonali Turcję (2:1). Najlepszy piłkarzem tego meczu został wybrany Stefan de Vrij, który zakończył rywalizację ze strzelonym golem.

Stefan de Vrij oraz Virgil van Dijk
Obserwuj nas w
ANP / Alamy Na zdjęciu: Stefan de Vrij oraz Virgil van Dijk

Stefan de Vrij najlepszym piłkarzem meczu Holandia – Turcja

W ostatnim ćwierćfinale EURO 2024 zmierzyły się ze sobą reprezentacje Holandii oraz Turcji. Podopieczni Vincenzo Montelli długo prowadzili, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „Oranje” 2:1. Strzelanie na Olympiastadion rozpoczął Samet Akaydin. Do wyrównania doprowadził Stefan de Vrij. A gola na wagę awansu Holendrów strzelił Mert Muldur, który wpakował futbolówkę do własnej bramki.

POLECAMY TAKŻE

UEFA tuż po zakończeniu meczu wręczyła statuetkę dla najlepszego piłkarza meczu. Wyróżnienie trafiło do rąk Stefana de Vrija. Obrońca Interu Mediolan rozegrał przeciwko Turkom znakomite zawody, które zostały zwieńczone pięknym golem po uderzeniu głową.

Stefan de Vrij przeciwko Turcji oddał jeden strzał na bramkę. I to właśnie to uderzenie znalazło drogę do bramki. Holenderski stoper także zakończył mecz z jednym wygranym pojedynkiem. Statystykami jednak trudno zobrazować występ obrońcy Interu Mediolan, który tego dnia był wyśmienicie dysponowany.

Reprezentacja Holandii w półfinale Mistrzostw Europy zmierzy się z Anglią. “Synowie Albionu” w pierwszym sobotnim ćwierćfinale okazali się lepsi od Szwajcarów (1:1 k. 5:3).

Sprawdź także: Southgate nie ma wątpliwości. To był najlepszy mecz Anglików na EURO 2024

Komentarze