Probierz ogłosił kadrę na konferencji turnieju golfowego. PZPN tłumaczy niezrozumiałe zajście

Michał Probierz ogłosił kadrę reprezentacji Polski na Euro podczas konferencji turnieju golfowego. Polski Związek Piłki Nożnej tłumaczy, że wszystko było wcześniej zaplanowane.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Michał Probierz

PZPN podkreśla, że ogłoszenie kadry przebiegło zgodnie z planem

Michał Probierz jako selekcjoner reprezentacji Polski w odróżnieniu od swoich poprzedników nie organizował oficjalnej konferencji prasowej, aby ogłosić skład kadry. W przeszłości nazwiska, które znalazły się na liście powołanych, pojawiały się tylko i wyłącznie w mediach społecznościowych. Na dodatek informacja udostępniana była w późnych godzinach wieczornych bezpośrednio po meczach w europejskich pucharach. Tym razem 51-letni trener postanowił zaskoczyć i ogłosił kadrę kilkanaście minut przed godziną 12. Jednak sposób, w jaki to zrobił, wydaje się kompletnie niezrozumiały.

POLECAMY TAKŻE

Selekcjoner biało-czerwonych listę powołanych zawodników przedstawił podczas konferencji turnieju golfowego Rosa Challenger Cup. Wyczytanie 29 nazwisk przez Michała Probierza zbiegło się w czasie z oficjalnym komunikatem PZPN-u w mediach społecznościowych. Mimo to otoczka ogłoszenia kadry pozostawiła duży niedosyt i wywołała fale oburzenia. Polski Związek Piłki Nożnej skomentował całe zajście, a odpowiedź związku opublikował portal Weszło.com. Z informacji, które usłyszeli przez telefon od Tomasza Kozłowskiego, wynika, że ogłoszenie przebiegło zgodnie z planem.

Do plotek nie będziemy się odnosić. Żadne publikacje medialne nie miały wpływu na godzinę ogłoszenia powołań. Przecież, kiedy Michał Probierz ogłosił swoją decyzję podczas konferencji promującej turniej golfowy, na stronie i w mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się oficjalny komunikat z nazwiskami piłkarzy szerokiej kadry przed Euro 2024 – powiedział rzecznik PZPN-u w rozmowie z portalem Weszło.com.

Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Powołania zostały przedstawione w oficjalnym trybie na specjalnej planszy, która zamieszczona została na naszej stronie i w naszych mediach społecznościowych. Tam też ulokowani są sponsorzy PZPN – tłumaczył Tomasz Kozłowski.

Kiedy rozpocznie się zgrupowanie w Warszawie?

Reprezentacja Polski zgrupowanie przed Euro 2024 rozpocznie w niedzielę (2 czerwca) w Warszawie. Jeszcze przed startem turnieju nasza kadra rozegra dwa mecze towarzyskie. Rywalami biało-czerwonych będzie Ukraina oraz Turcja. Wśród powołanych zawodników na Mistrzostwa Europy zabrakło m.in. Matty’ego Casha, który jak mówi ojciec piłkarza, o braku powołania dowiedział się z mediów społecznościowych.

Komentarze