Mourinho wskazał, kto wygra Euro 2024. Popatrzył na jakość zawodników

Serwis Mirror Football zacytował słowa Jose Mourinho, który pokusił się o wytypowanie faworytów Euro 2024. Portugalczyk wskazał na swoich rodaków.

Jose Mourinho
Obserwuj nas w
James Moy / Alamy Na zdjęciu: Jose Mourinho

Jose Mourinho twierdzi, że Portugalia musi jechać na Euro 2024 po zwycięstwo

Do meczu otwarcia Euro 2024 pozostało już tylko 24 dni. W inauguracyjnym meczu, który odbędzie się 14 czerwca, reprezentacja Niemiec zagra ze Szkocją. Dla gospodarzy turnieju będzie to prawdziwy sprawdzian sił.

POLECAMY TAKŻE

Niemcy raczej nie są wymieniani w gronie głównych faworytów. Eksperci najczęściej stawiają na Anglię i Francję, czyli dwie kadry, które teoretycznie dysponują najsilniejszymi zespołami. Nieco inne zdanie w tej kwestii ma Jose Mourinho. Według Portugalczyka najwięcej jakości ma zespół jego rodaków.

– Kto wygra Euro 2024? Dla mnie będzie to jedna z trzech najsilniejszych drużyn – Portugalia, Francja i Anglia – ocenił portugalski szkoleniowiec.

– Niespodzianki mogą się zdarzyć, to prawda. Jednak biorąc pod uwagę jakość i liczbę zawodników, myślę, że Portugalia musi tam pojechać, aby wygrać – mówił w dalszej części.

Portugalczycy w grupie zmierzą się z Czechami, Gruzją i Turcją. Wydaje się, że awans do fazy pucharowej dla podopiecznych Roberto Martineza nie powinien być wielkim problemem. Jednak kluczowe będą spotkania z mocniejszymi rywalami, które w minionych latach nie zawsze wychodziły drużynie z Półwyspu Iberyjskiego. Wyjątkiem jest oczywiście Euro 2016, na którym Portugalczycy odnieśli zwycięstwo.

Czytaj dalej: Real rezygnuje z gwiazdy. Liverpool daje 100 milionów euro!

Komentarze