Hummels trenuje w koszulce obcej reprezentacji po braku powołania na Euro 2024

Mats Hummels niespodziewanie nie otrzymał powołania na Euro 2024. Obrońca zaskoczył podczas turnieju, trenując na siłowni w koszulce reprezentacji Grecji.

Mats Hummels
Obserwuj nas w
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Mats Hummels

Mats Hummels trenuje na siłowni w koszulce reprezentacji Grecji

Sezon 2023/2024 był bardzo udany dla Matsa Hummelsa, który wraz z Borussią Dortmund dotarł do finału Ligi Mistrzów. W decydującym meczu niemiecka drużyna musiała uznać wyższość Realu Madryt, ale i tak był to dla niej spory sukces.

POLECAMY TAKŻE

Mimo kapitalnej formy Mats Hummels nie dostał powołania na Euro 2024. Julian Nagelsmann zaskoczył wszystkich, nie uwzględniając gwiazdy Borussii na ostatecznej liście.

Zdecydowaliśmy, że Rudiger i Tah będą naszymi podstawowymi środkowymi obrońcami. Więc chodzi o to, aby zastanowić się, kto spełni rolę najbardziej odpowiednich zawodników oraz co muszą zagwarantować zmiennicy – argumentował Nagelsmann.

Defensora zabolała ta decyzja, bo przecież był jednym z najlepszych zawodników w Europie na swojej pozycji. W rozmowie z Bildem odniósł się do całej sytuacji.

– Jeśli dobrze go zrozumiałem, chodziło mu raczej o kwestie związane z wiekiem, takie jak sprawność fizyczna. […] To gorzkie dla mnie jako jednostki, ponieważ obecnie jestem jednym z pięciu najlepszych obrońców w Niemczech. Mam dość pewności siebie, aby to powiedzieć – mówił Hummels.

Gwiazdor zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie, gdy trenuje na siłowni w koszulce reprezentacji Grecji. Niektórzy dopatrują się w tym tego, że Hummels ma żal do sztabu szkoleniowego Niemiec. Zawodnik dodał także krótki dopisek: “Trudno znaleźć koszulkę sportową, która nie wywołałaby później głupich plotek” – zamieścił.

Czytaj dalej: Marciniak zaczyna Euro 2024! UEFA przydzieliła mu pierwszy mecz

Komentarze