Euro 2024 turniejem zmęczonych ludzi? Boniek: to wstyd tak mówić

Piotr Koźmiński w programie Meczyki.pl na kanale Youtube przyznał, że Euro 2024 jest turniejem zmęczonych ludzi. Na te słowa dziennikarza WP SportoweFakty zdecydowanie zareagował były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Kylian Mbappe, Nuno Mendes
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe, Nuno Mendes

Euro 2024 często zawodziło swoim poziomem

Euro 2024 wkroczyło już w decydującą fazę. Przed nami pozostały już tylko trzy mecze niemieckiego turnieju: dwa półfinały i finał. Jednak dotychczasowy poziom mistrzostw Europy nie zachwyca. Trzeba powiedzieć wprost, że wiele meczów było po prostu nudnych dla bezstronnego widza, a w wielu działo się niewiele. Francja i Anglia dotarły do najlepszej czwórki Euro 2024, ale gra tych reprezentacji była daleka od zadowalającej, a w mediach pojawiły się określenia, że obie drużyny “przepychają” awanse do kolejnych rund.

POLECAMY TAKŻE

Od wielu lat wraca natomiast temat bardzo dużej ilości rozgrywanych spotkań w jednym sezonie i dużego zmęczenia zawodników. Najlepsi mają ich na swoim koncie nawet ponad 50. – Zbliżamy się powoli do granicy, że tych meczów jest za dużo. Niektórzy trenerzy mówią to odważniej, drudzy mniej, ale pewnie coś z tym będzie trzeba zrobić. To jest trochę turniej zmęczonych ludzi – przyznał Piotr Koźmiński w programie Meczyki.pl na kanale Youtube.

Na te słowa bardzo szybko zareagował Zbigniew Boniek, który najwyraźniej ma zupełnie inne zdanie w tym temacie. – Przy pięciu zmianach i mądrej rotacji to wstyd mówić, że można być zmęczonym… – napisał w serwisie “X” były prezes PZPN.

Półfinały Euro 2024 Hiszpania – Francja i Anglia – Holandia odbędą się odpowiednio 9 i 10 lipca. Natomiast wielki finał zostanie rozegrany 14 lipca. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 21:00.

Zobacz również: Ronaldo był ciężarem dla reprezentacji Portugalii na Euro 2024. To koniec

Komentarze