Lewandowski sam poprosił o absencję w meczu z Węgrami?

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W poniedziałkowy wieczór Robert Lewandowski oglądał poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych. Kapitan reprezentacji Polski nie został powołany do kadry meczowej na starcie z Węgrami. Ten fakt został szeroko skomentowany w mediach. Natomiast po porażce (1:2) piłkarskie środowisko zaczęło się zastanawiać, dlaczego Paulo Sousa podjął taką decyzję. Teraz nowe fakty w tej sprawie przekazał Sebastian Staszewski z portalu Interia Sport.

Czytaj dalej…

  • Sebastian Staszewski z portalu Interia Sport przekazał najnowsze wieści w sprawie absencji Roberta Lewandowskiego w meczu z Węgrami
  • Według dziennikarza kapitan reprezentacji Polski sam poprosił o absencję w tym spotkaniu
  • Pomysł 33-latka nie przypadł jednak do gustu innym kadrowiczom obecnym na listopadowym zgrupowaniu

Nowe wieści ws. absencji Lewandowskiego

Brak Roberta Lewandowskiego w poniedziałkowym spotkaniu odbił się wielkim echem. Pojawiły się nawet głosy, że kapitan reprezentacji Polski powinien odpuścić mecz z Andorą, aby być w pełni gotowym na starcie z Węgrami.

Tymczasem dzień przed startem ostatniego pojedynku Biało-czerwonych w tym roku, wypłynęły wieści o braku “Lewego” w kadrze meczowej przeciwko Madziarzom. Automatycznie pojawiło się wiele niejasności odnośnie kulis takiej decyzji. Czy wpływ miało na to zmęczenie piłkarza? A może PZPN ugiął się pod naciskiem władz Bayernu? Dlaczego Paulo Sousa w ogóle pozwolił na taki scenariusz?

Wygląda na to, że wszystkie dywagacje rozwiały najnowsze informacje przekazane przez Sebastiana Staszewskiego. Dziennikarz Interii Sport uchylił rąbka tajemnicy odnośnie całego zamieszania.

– “Trwa jazda po Paulo Sousie, ale według moich informacji to sam Lewandowski poprosił o to, aby nie uwzględniać go w planach na mecz Polski z Węgrami. Sousa się zgodził, a po meczu wziął wszystko na klatę by chronić zespół. Innym kadrowiczom pomysł Roberta się mocno nie spodobał” – zaznaczył Staszewski.

Być może Robert Lewandowski uznał, że skoro udało się wywalczyć awans do baraży, jego koledzy poradzą sobie z osłabioną reprezentacją Węgier. Niespodziewanie Polska odniosła porażkę, przez którą straciła szansę na rozstawienie w barażach. Losowanie par final-four odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurichu.

Przeczytaj również: FIFA doceniła zwycięską akcję Węgrów [WIDEO]

Komentarze