Lewandowski, Glik i Krychowiak nie zagrają z Węgrami

Robert Lewandowski i Kamil Glik
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Kamil Glik

Bez trzech podstawowych zawodników zagra reprezentacja Polski w poniedziałkowym meczu z Węgrami. Na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka.

Czytaj dalej…

  • W ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Polski zagra w poniedziałek na Stadionie Narodowym z Warszawy
  • W składzie reprezentacji Polski zabraknie trzech zawodników – Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka

Węgry – Polska: decyzje kadrowe Paulo Sousy

Reprezentacja Polski po piątkowym zwycięstwie 4:1 z Andorą jest już pewna udziału w barażach o awans do finałów mistrzostw świata, które w przyszłym roku rozegrane zostaną Katarze. Podopieczni Paulo Sousy mają jednak do rozegrania jeszcze jedno spotkanie w grupie I. W poniedziałkowy wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzą się z Węgrami.

Przeciwko Madziarom nie wystąpi trzech podstawowych zawodników polskiej kadry – Robert Lewandowski, Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak. Ostatniego z nich z gry eliminują żółte kartki, natomiast decyzja o odesłaniu pierwszej dwójki ze zgrupowania zapadła w niedzielę. Została podjęta przez selekcjonera Paulo Sousę w porozumieniu z piłkarzami.

W przypadku Lewandowskiego decyzja wynika z zamiaru dania mu odpoczynku po bardzo intensywnych dla niego ostatnich tygodniach. Z kolei z usług Glika w meczu z Węgrami szkoleniowiec zrezygnował z uwagi na to, że obrońca polskiego zespołu jest zagrożony pauzą za kartki.

– Robert od 9 października rozegrał aż 849 minut, a w całym sezonie już 1438. Intensywność jest więc bardzo duża. Selekcjoner wspólnie z zawodnikiem postanowili, że to dobry moment, aby Lewandowski odpoczął. Cel został zrealizowany, reprezentacja Polski zagra w barażach o mistrzostwa świata 2022 – powiedział team manager reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski, cytowany przez portal Łączy Nas Piłka

– Kamil Glik jest z kolei zagrożony pauzą za kartki. Jeśli otrzymałby żółty kartonik w meczu z Węgrami, nie mógłby wystąpić w pierwszym spotkaniu barażowym. Chcemy tego uniknąć, baraże i awans na mundial są dla nas najważniejsze – dodał Kwiatkowski.

Zobacz także: Sędziowie z Portugalii poprowadzą mecz Polska – Węgry

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 20:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze