Portugalia – Serbia: Santos przeprosił kibiców za wpadkę na Da Luz

Fernando Santos
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fernando Santos

Reprezentacja Portugalii sensacyjnie przegrała w niedzielny wieczór z Serbią w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Cristiano Ronaldo uległa ekipie Dragana Stojkovicia 1:2. Po zakończeniu starcia selekcjoner Portugalczyków przeprosił kibiców.

Czytaj dalej…

  • Reprezentacja Portugalii z powodu porażki z Serbią zakończyła rywalizację w grupie A na drugiej pozycji
  • Aby awansować na mundial w Katarze, podopieczni Fernando Santosa będą musieli przebrnąć przez baraże
  • Dodatkowe spotkania o przepustkę gry na mundial Portugalia rozegra wiosną przyszłego roku

Portugalia z sensacyjną wpadką

Reprezentacja Portugalii zakończyła eliminacje do gry na mistrzostwach świata z dorobkiem 17 punktów na koncie. Zwycięzca grupy A reprezentacja Serbii może się natomiast pochwalić bilansem 20 oczek na koncie. Taki obrót wydarzeń sprawił, że selekcjoner Selecao das Quinas przeprosił w oficjalnej wypowiedzi portugalskich kibiców.

– Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność. Zwłaszcza tyczy się to mnie jako selekcjonera reprezentacji Portugalii. Serbia była w wielu momentach spotkania lepsza od nas. Skracała umiejętnie pole gry, co sprawiało nam problemy – mówił Fernando Santos cytowany przez RMC Sport.

– Za każdym razem, gdy przychodzi się nam mierzyć z zespołami grającymi w ustawieniu z trójką obrońców, to mamy kłopot. W każdym razie spotkanie nie było udane w naszym wykonaniu. To sprawia, że musimy przeprosić portugalskich kibiców – dodał opiekun Portugalczyków.

– Jestem jednak pewny, że mój zespół zagra na mundialu. Musimy po prostu przejść przez kolejny etap kwalifikacji, co oczywiście nie jest normalne. Musimy być optymalnie przygotowani, aby pokonać naszego przeciwnika w marcu i znaleźć się na turnieju w Katarze – przekonywał Santos.

– Zawsze jestem pewny swoich zawodników. Mamy świetnych piłkarzy. Aczkolwiek naszą jakość musimy pokazać na boisku – podsumował urodzony w Lizbonie trener.

Spotkania barażowe odbędą się w marcu 2022 roku. Weźmie w nich udział łącznie 12 zespołów z europejskiej strefy. Rywalizować będzie w nich 10 drużyn, które w grupach eliminacyjnych do mistrzostw świata zajęły drugie miejsce i dwa zespołu z Ligi Narodów UEFA, które nie wywalczyły awansu na mundial.

Czytaj więcej: El. MŚ: sensacja, faworyt grupy A będzie musiał zagrać w barażach

Komentarze