El. MŚ: sensacja, faworyt grupy A będzie musiał zagrać w barażach

Aleksandar Mitrović

Reprezentacja Portugalii w jednym z ciekawszych meczów w ramach eliminacji do mistrzostw świata przegrała w niedzielny wieczór z Serbią. Gola na wagę wygranej Dragana Stojkovicia padł w jednej z ostatnich akcji meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Aleksandar Mitrović. Tym samym to Serbowie z pierwszego miejsca w grupie A awansowali na mundial w Katarze.

• Zaskakującym rozstrzygnięciem zakończyła się niedzielna potyczka Portugalia – Serbia w eliminacjach do mistrzostw świata
  • Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili podopieczni Dragana Stojkovicia
  • Dzięki niedzielnej wygranej Serbowie są pewni gry na przyszłorocznym mundialu

Reprezentacja Portugalii przystępowała do potyczki na Estadio Da Luz w roli faworyta. Niemniej goście nie zamierzali się podawać, mając nadzieję na to, że mogą wygrać w rywalizację w grupie A.

W pierwszej połowie każde ze stron zdobyła po jednej bramce. Wynik rywalizacji już w drugiej minucie otworzył Renato Sanchez, popisując się celnym uderzeniem z mniej więcej 14 metrów. Odpowiedź Serbów miała miejsce w 33. minucie, gdy do wyrównania stanu rywalizacji doprowadził Dusan Tadić.

Ostatnie słowo należało natomiast do Aleksandra Mitrovica, który celnym strzałem głową w 90. minucie dał wygraną Serbom. Ostatecznie do końca spotkania wynik już się nie zmienił i goście wygrali 2:1. Reprezentacja Serbii z 20 punktami wygrała grupę A.

Tymczasem Portugalczycy zakończyli rywalizację na drugiej pozycji, co sprawia, że mogą być ze Szwedami potencjalnymi rywalami reprezentacji Polski w walce o przepustkę do gry na mistrzostwach świata w Katarze.