Na kogą postawią Michniewicz i Andersson? Przewidywane składy na mecz Polska – Szwecja

Krystian Bielik
PressFocus Na zdjęciu: Krystian Bielik

We wtorek o godzinie 20:45 rozpocznie się decydujące o awansie na mistrzostw świata barażowe spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwecji. W jakich składach zagrają obie drużyny? Sprawdź przewidywane składy.

  • Mecz Polska – Szwecja rozegrany zostanie we wtorek o godzinie 20:45
  • W polskim zespole na pewno zabraknie Arkadiusza Milika i Bartosza Salamona, natomiast w drużynie gości Martina Olssona
  • Przedstawiamy przewidywane składy na mecz

Problemy kadrowe w obu zespołach

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz nie miał komfortowej sytuacji w ostatnich dniach. W meczu ze Szkocja kontuzji nabawiło się kilku zawodników, z gry przeciwko Szwecji wyeliminowani zostali Bartosz Salamon i Arkadiusz Milik. Z urazami po tym meczu zmagali się także Szymon Żurkowski i Krzysztof Piątek, ale obaj mają ostatecznie znaleźć się w kadrze meczowej. Ich występ od pierwszej minuty jest mało prawdopodobny.

Z uwagi na kontuzje Salamona i Milika trener będzie zmuszony do dokonania większej liczby zmian niż pierwotnie zakładał. Pierwszego z nich w defensywie prawdopodobnie zastąpi Krystian Bielik. Miejsce drugiego w ataku powinien natomiast zająć ktoś z dwójki: Adam Buksa – Sebastian Szymański.

Zobacz także: Polska – Szwecja: typy, kursy, zapowiedź (29.03.2022)

Duży znak zapytania widnieje również na lewym wahadle, na którym nienajlepszy występ przeciwko Szkocji zaliczył Arkadiusz Reca. Wśród kandydatów do gry na tej pozycji wymieniani byli między innymi Bartosz Bereszyński i Tymoteusz Puchacz.

Z problemami zmagają się również Szwedzi. Trener Janne Andersson nie będzie miał do swojej dyspozycji Martina Olssona i Albina Ekdala, ale w kadrze znalazł się Joakim Nilsson, którzy ostatnio również narzekał na problemy zdrowotyne.

Czytaj również: Kurs 150.00 na awans Polski w Superbet
Czytaj również: Kurs 50.00 na gola Lewandowskiego w Betfan

Polska – Szwecja: przewidywane składy

Polska: Szczęsny – Bielik, Glik, Bednarek – Cash, Moder, Krychowiak, Reca – Zieliński – Buksa, Lewandowski

Szwecja: Olsen – Danielson, Lindelof, Helander, Augustinsson – Kulusevski, Olsson, Svanberg, Forsberg – Ibrahimović, Isak

Polska – Szwecja: problemy reprezentacji Szwecji (video)

Szwedzki dziennikarz Lennart Sandahl w rozmowie z Przemysławem Langierem na temat sytuacji kadrowej w reprezentacji Szwecji:

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 29 marca 2022 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze