Mueller: to początek nowej ery

Thomas Mueller
Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Mueller

Reprezentacja Niemiec pokonała Armenię 4:1 w ostatnim meczu eliminacji MŚ 2022. To siódma wygrana Die Mannschaft od września. Thomas Mueller podkreśla, że niemiecka kadra wkracza właśnie w nową erę.

Czytaj dalej…

  • Reprezentacja Niemiec wysoko pokonała Armenię 4:1
  • Był to siódme zwycięstwo Die Mannschaft, od kiedy jej selekcjonerem jest Hansi Flick
  • Thomas Mueller podkreśla, że Niemcy właśnie wkraczają w nową erę

Niemcy najskuteczniejsi w Europie

Reprezentacja Niemiec pokonała w niedzielę Armenię 4:1, pieczętując wygraną w grupie J. Gdyby nie marcowa wpadka z Macedonią Północną (1:2 u siebie), 4-krotni mistrzowie świata w kwalifikacjach mieliby komplet zwycięstw. Nasi zachodni sąsiedzi mogą się jednak pochwalić największą liczbę goli strzelonych w eliminacjach do MŚ (36). Było to już siódma wygrana, od kiedy na ławce niemieckiej kadry zasiadł Hansi Flick.

Pomocnik reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium, Thomas Mueller podkreślił po meczu na Republican Stadium, że niemiecka kadra wkroczyła właśnie w nową erę.

Mueller usatysfakcjonowany

To nie był taki festiwal strzelecki, jak w meczu z Liechtensteinem, ale ogólnie wykonaliśmy dobrą robotę – podkreślił Mueller. – Byliśmy uważni i zaangażowani. To najważniejszy wniosek po dzisiejszym spotkaniu.

We wrześniu rozpoczęła się w Niemczech nowa era. Wszystko dzieje się po raz pierwszy od 2006 roku. Przez ostatnie trzy miesiące radziliśmy sobie bardzo dobrze. Bez względu na to, kto jest na boisku, każdy w 100% wykonuje swoją pracę. W starciu z Armenią brakowało kilku graczy z najwyższej półki, ale i tak zaprezentowaliśmy się dobrze – dodał.

Przeczytaj również: Flick kontynuuje świetną passę

Komentarze