Algieria domaga się powtórzenia meczu eliminacyjnego

Reprezentacja Algierii
Pressfocus Na zdjęciu: Reprezentacja Algierii

Jedną z niespodzianek eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze strefy CAF było odpadnięcie Algierii w meczu z Kamerunem. Pustynni Wojownicy wygrali pierwszy mecz, ale w rewanżu po dogrywce musieli uznać wyższość rywali. Sztab Algierii był po meczu był bardzo rozczarowany postawą sędziego, który ich zdaniem wypaczył wynik meczu. W związku z tym tamtejsza federacja złożyła wniosek o powtórzenie meczu.

• W meczu z Kamerunem zdaniem gospodarzy sędzia popełnił wiele błędów
  • Arbiter z Gambii nie uznał po analizie Var dwóch bramek strzelonych przez Algierię
  • Tamtejsza federacja złożyła wniosek o powtórzenie spotkania

Algieria i Egipt chcą powtórki

Mało kto spodziewał się, że po zwycięstwie w Kamerunie Algieria odpadnie w dwumeczu i nie zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata w Katarze. Podopieczni Djamela Belmadiego w regulaminowym czasie przegrywali 0:1, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Gospodarze wyrównali w 118 minucie stan rywalizacji, ale wynik meczu na 2:1 dla Kamerunu ustanowił w 4 minucie doliczonego czasu Choupo-Moting.

Obóz Algierczyków wypominał sędziemu liczne błędy, które w ich opinii miały wypaczyć wynik meczu. Po analizie Var-u aż dwa gole zdobyte w trakcie meczu przez gospodarzy nie zostały uznane.

Algierska federacja piłkarska składa protest w związku ze skandalicznym sędziowaniem ze strony arbitra Bakry’ego Gassamy, który wypaczył wynik meczu. W związku z przysługującymi nam prawami składamy wniosek o powtórzenie meczu w warunkach, które zapewnią uczciwe warunki do rywalizacji dla obu stron” – brzmi oświadczenie federacji.

Algieria nie jest jedynym krajem, który złożył wniosek o powtórzenie meczu eliminacyjnego. Podobnie postąpił Egipt, który domaga się rozegrania na nowo meczu przeciwko Senegalowi. W trakcie konkursu rzutów karnych piłkarze gości byli oślepiani laserami przez zgromadzonych na stadionie kibiców. Mogło to spowodować przestrzelenie rzutu karnego przez Mohameda Salaha.