UEFA opublikowała decyzję ws. meczu Belgia – Szwecja

Belgia - Szwecja to był poniedziałkowy mecz w ramach eliminacji Euro 2024. Spotkanie zostało przerwane, a następnie odwołane z powodu ataku terrorystycznego, który miał miejsce w centrum Brukseli. UEFA przekazała informacje na temat końcowego rozstrzygnięcia spotkania.

Romelu Lukaku
  • Mecz Belgia – Szwecja nie zostanie dokończony
  • W powodu poniedziałkowego ataku w Belgii spotkanie nie zostało dokończone
  • UEFA uznała, że rezultat w momencie przerwania rywalizacji, został uznany za końcowy

Wynik 1:1 w meczu Belgia – Szwecja uznany za ostateczny

Belgia – Szwecja to mecz, który po wygranej Austrii nie miał większego znaczenia w kontekście walki o awans na mistrzostwa Europy. Drużyna Domenico Tedesco już wcześniej zapewniła sobie awans na Euro 2024. Z kolei Szwedzi muszą skupić na walce o baraże.

UEFA przekazała natomiast wieści w sprawie przerwanego w poniedziałek starcia. Spotkanie Belgia – Szwecja, które zostało przerwane przy wyniku 1:1, ostatecznie nie zostanie dokończone. Rezultat został uznany za finalny. Tym samym każda z ekip zebrała po punkcie za mecz. Każde zawieszenie uważa się za dokonane, a indywidualne żółte kartki pozostają w mocy.

“Zarówno Królewski Belgijski Związek Piłki Nożnej, jak i Szwedzki Związek Piłki Nożnej, biorąc pod uwagę okoliczności, bezpośrednio wyraziły chęć niekończenia meczu i uznania wyniku za ostateczny. Wynik tego spotkania nie będzie miał wpływu na sytuację w grupie F, ponieważ Belgia matematycznie zakwalifikowała się już do turnieju finałowego, a Szwecja została matematycznie wyeliminowana” – przekazała UEFA w oświadczeniu.