28-latek kończy reprezentacyjną karierę, zrezygnował z powołania

Vincent Janssen poinformował o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. To zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę, że napastnik Royal Antwerpii ma zaledwie 28 lat i znalazł się w szerokim składzie Holendrów na marcowe spotkania.

Vincent Janssen
PressFocus Na zdjęciu: Vincent Janssen
  • Vincent Janssen poinformował o zakończeniu reprezentacyjnej kariery
  • Jako powód tej decyzji podał kwestie osobiste w połączeniu z coraz bardziej napiętym terminarzem meczów
  • 28-latek znalazł się pierwotnie w szerokiej kadrze na marcowe spotkania reprezentacji Holandii

Janssen nie chce już grać dla reprezentacji Holandii

W niedzielę doszło do niecodziennej sytuacji. Piłkarz poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej, co samo w sobie nie jest dziwne. Jednak już fakt, że mowa o 28-letnim napastniku, jest z pewnością osobliwy. Vincent Janssen zadecydował, że nie chce już być częścią kadry Holandii. Jako powody podał kwestie osobiste, jak i coraz bardziej napięty terminarz piłkarski.

Janssen jeszcze w listopadzie i grudniu brał udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Dwukrotnie pojawił się wówczas na boisku z ławki rezerwowych. Gracz Royalu Antwerpia znalazł się również pierwotnie w szerokiej kadrze piłkarzy wytypowanych przez Ronalda Koemana na marcowe spotkania przeciwko Francji i Gibraltarowi.

Holender zadebiutował w kadrze narodowej w 2016 roku. Rozegrał dla niej 22 spotkania i strzelił siedem bramek. Miniony mundial w Katarze to jedyna wielka impreza, w jakiej wziął udział.

Zobacz też: Guardiola wychwala Haalanda. “Bierze na siebie presję”.

Francja
Holandia
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 marca 2023 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze