Selekcjoner Hiszpanów zachwycony 16-latkiem. “Naturalnie przychodzi mu to, co wydaje się niemożliwe”

Reprezentacja Hiszpanii pokonała na wyjeździe Cypr (3:1), właściwie zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie A eliminacji do Euro 2024. Luis de la Fuente nie ukrywał podziwu dla Lamine’a Yamala, który strzelił swoją drugą bramkę w trzecim meczu dla La Rojy.

Lamine Yamal i Gavi
IMAGO / Xinhua Na zdjęciu: Lamine Yamal i Gavi
  • Reprezentacja Hiszpanii wygrała na Cyprze 3:1 w przedostatnim meczu eliminacji do Euro 2024
  • Jedną z bramek strzelił Lamine Yamal. Był to drugi gol 16-latka dla kadry narodowej
  • Luis de la Fuente nie posiadał się z radości z powodu podopiecznego

“Nie czuję rozczarowania drugą połową i nie ukarzę żadnego z graczy”

Reprezentacja Hiszpanii w czwartek pokonała na wyjeździe Cypr (3:1). Jednoczesna utrata punktów przez Szkocję w Gruzji (2:2) oznacza, że nawet remis w ostatnim meczu La Rojy da jej pierwsze miejsce w grupie A eliminacji do Euro 2024. Zresztą, triumf w Lidze Narodów tak czy owak gwarantuje jej rozstawienie podczas losowania grup turnieju w Niemczech.

Do przerwy podopieczni Luisa de la Fuente świetnie radzili sobie w Limassolu. Strzelili trzy bramki, ale pod koniec pierwszej połowy boisko z kontuzją opuścił Mikel Oyarzabal. Po zmianie stron goście nie tylko nie potrafili podwyższyć prowadzenia, ale też stracili bramkę autorstwa Kostasa Pileasa. Był to dopiero trzeci gol Cypryjczyków w tych eliminacjach.

Kontuzja Mikela nas zaniepokoiła. Wygląda to na coś poważniejszego. Jasne, że wpłynęło to na drugą połowę w naszym wykonaniu, ponadto Cypr zacieśnił grę w obronie. Nie jestem rozczarowany [grą po przerwie – przyp. PP] i nie ukarzę zawodników, którzy byli wówczas na boisku. Spotkania niosą za sobąkomplikacje. Jestem zachwycony piłkarzami. Jesteśmy tu, gdzie chcieliśmy być – mówił po ostatnim gwizdku selekcjoner Hiszpanów.

Pierwszą bramkę dla La Rojy zdobył Lamine Yamal. Dla 16-latka z FC Barcelony był to drugi gol w trzecim występie w narodowych barwach.

Ma talent, tę umiejętność do robienia naturalnie rzeczy, które wydają się niemożliwe. Jesteśmy nim zachwyceni – kadził podopiecznemu de la Fuente.

Hiszpanie rozegrają swój ostatni mecz w eliminacjach przeciwko Gruzji w niedzielę o godzinie 20:45.