Znamy następcę Stokowca w Lechii Gdańsk

Piłkarze Lechii Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk Pressfocus

Wszystko wskazuje na to, że Lechia Gdańsk Znalazła nowego trenera. Jak twierdzi Jerzy Chwałek z Super Expressu i Piłki Nożnej, stery nad szatnią Biało-zielonych wkrótce przejmie Tomasz Kaczmarek.

  • Piotr Stokowiec został zwolniony w sobotę z Lechii Gdańsk
  • Klubowe władze znalazły już następce i został nim Tomasz Kaczmarek

Lechia Gdańsk zwolniła Piotra Stokowca

Piotr Stokowiec rozpoczął pracę w Gdańsku w marcu 2018 r. Na przestrzeni ostatnich lat zdobył z Lechią Puchar Polski, Superpuchar, natomiast raz doprowadził drużynę na najniższy stopień podium w PKO Ekstraklasie.

– “Piotr Stokowiec z dniem 29 sierpnia br. przestaje pełnić funkcję I trenera Lechii Gdańsk. Kontrakt trenera z Klubem został rozwiązany za porozumieniem stron po sobotnim meczu Biało-Zielonych z Radomiakiem Radom” – brzmiał początek sobotniego oświadczenia klubu.

Tomasz Kaczmarek przejmie stery nad szatnią

Według Jerzego Chwałka, nowym szkoleniowcem Biało-zielonych zostanie Tomasz Kaczmarek. To całkiem ciekawa kandydatura. Dodajmy tylko, że dla 36-latka będzie to debiut w roli trenera w PKO Ekstraklasie.

W ostatnim czasie Kaczmarek pracował jako asystent Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin. Natomiast trenerskich umiejętności uczył się w Kolonii, gdzie później przejął stery w Fortunie Koeln. W dodatku to nie jedyny klub, który Tomasz Kaczmarek prowadził w Niemczech. Były jeszcze epizody w Stuttgarter Kicker, a także Victorii Koeln.

Lechia Gdańsk przedstawi nowego trenera w poniedziałek. Na korzyść tej decyzji działa fakt, że posiadacz większości udziałów Biało-zielonych bardzo dobrze zna się z Kaczmarczykiem jeszcze ze wspólnej pracy w Kolonii.

Przeczytaj również: Legia ze sprecyzowanymi planami ws. wzmocnień prawej obrony

Komentarze