Mecz walki w Lubinie. Bramkarze postaciami pierwszoplanowymi [WIDEO]

Po dużo ciekawszej drugiej połowie mecz między Zagłębiem i Wartą otwierający 26. kolejkę Ekstraklasy zakończył się bezbramkowym remisem. Bohaterem gości został Adrian Lis, który popisał się wieloma znakomitymi interwencjami i nie pozwolił Miedziowym na zanotowanie trzech punktów.

Mecz Zagłębie Lubin – Warta Poznań
Pressfocus Na zdjęciu: Mecz Zagłębie Lubin – Warta Poznań
  • Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie w Lubinie nie oglądali bramek
  • Na pierwszoplanowe postacie meczu wyrośli bramkarze obu drużyn, którzy wybronili wiele groźnych sytuacji
  • Po wyrównanej drugiej połowie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Starzyński najgroźniejszą bronią Zagłębia

Uboga w groźne akcje bramkowe była pierwsza połowa meczu w Lubinie. Główne zagrożenie ze strony Zagłębia płynęło z akcji Filipa Starzyńskiego. Pomocnik w 11. minucie nieźle dograł do Bohara, jednak uderzenie wybronił w znakomitym stylu Adrian Lis. Kilkanaście minut później bramkarz Warty Poznań dobrze interweniował przy uderzeniu Starzyńskiego. Najlepszą okazję dla przyjezdnych wykreował po stałym fragmencie Miguel Luis. Jego uderzenie z rzutu wolnego minęło nieznacznie słupek.

Warta aktywniejsza po przerwie

Po zmianie stron sędzia dwukrotnie korzystał z pomocy VAR-u, analizując, czy Warcie nie należy się rzut karny. W obu przypadkach zdecydował jednak o kontynuowaniu gry. Bohaterem gości mógł w 71. minucie zostać Konrad Matuszewski. Po dośrodkowaniu Zrelaka 21-latek uderzył z bliskiej odległości, ale paradą popisał się Dioudis. Grek uchronił swój zespół od straty gola.

Zatrzęsła się w 82. minucie poprzeczka bramki Zagłębia Lubin po uderzeniu z dystansu Miłosza Szczepańskiego. Niewiele zabrakło do szczęścia gościom.

W odpowiedzi na to z dystansu spróbował Jakub Świerczok, ale jego kąśliwy strzał po ziemi przemknął obok Lisa i obok słupka. Bohaterem ekipy z Poznania został Aadrian Lis, który w doliczonym czasie dwukrotnie interweniował w trudnych sytuacjach i nie pozwolił Zagłębiu na strzelenie gola.

Komentarze