Zagłębie Lubin ma nowego trenera

Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw PressFocus

Dariusz Żuraw został w piątek nowym trenerem Zagłębia Lubin. Były szkoleniowiec Lecha Poznań związał się z Miedziowymi dwuletnią umową.

  • Zagłębie Lubin ogłosiło w piątek nazwisko nowego trenera. Nowym szkoleniowcem Miedziowych został Dariusz Żuraw
  • 48-letni trener zastąpił na tym stanowisku Słowaka Martina Sevelę
  • Żuraw podpisał z Zagłębiem umowę do 30 czerwca 2023 roku

Dariusz Żuraw nowym trenerem Zagłębia

Zagłębie Lubin poszukiwało nowego szkoleniowca od początku lipca, kiedy z klubem niespodziewanie pożegnał się Martin Sevela. 45-letni słowacki trener zdecydował się wówczas na odejście do saudyjskiego Abha Club. Umożliwił mu to zapis zawarty w kontrakcie z Zagłębiem, który pozwalał na odejście po wpłacie kwoty odstępnego.

Po odejściu Seveli drużyna Miedziowych do nowego sezonu przygotowywała się pod okiem dotychczasowego asystenta Pawła Karmelity. Teraz, na tydzień przed startem nowego sezonu, nowym szkoleniowcem Zagłębia został Dariusz Żuraw.

48-letni Żuraw w trakcie swojej dotychczasowej kariery prowadził między innymi Odrę Opole, Miedź Legnica, Znicz Pruszków i Lecha Poznań. Szkoleniowcem Kolejorza był od marca 2019 roku do kwietnia 2021 roku.

– Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczynam pracę w Lubinie. W Zagłębiu Lubin, ale i Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie jest ogromny potencjał, a przedstawiona mi wizja i strategia Klubu, idealnie oddaje to, co chciałbym robić jako trener. Dlatego wierzę, że przed nami ciekawy, intensywny okres, podczas którego zrealizujemy postawione cele – powiedział Dariusz Żuraw, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zagłębie Lubin w oficjalnym komunikacie poinformowało o podpisaniu dwuletniego kontraktu, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Żuraw w roli trenera Miedziowych zadebiutuje 26 lipca, kiedy Zagłębie w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. lipca 2021 20:02.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze