Zagłębie – Jagiellonia: rozpędzeni Miedziowi zatrzymani przez zespół Mamrota

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin w pierwszym spotkaniu 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali 1:0 (0:0), a gola na wagę wygranej Żółto-czerwonych strzelił Jesus Imaz. Białostoczanie legitymują się aktualnie bilansem 15 oczek na koncie.

Jesus Imaz bohaterem Jagiellonii

Zagłębie Lubin przystępowało do starcia z drużyną Ireneusza Mamrota, chcąc odnieść piąte zwycięstwo z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. Tydzień wcześniej Miedziowi pokonali Warte Poznań (2:0). Tymczasem Jaga do potyczki podchodziła po niezwykle ważnej wygranej nad Lechem Poznań (1:0).

W pierwszej połowie rywalizacji toczonej w Lubinie nie działa się zbyt wiele ciekawego. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Następstwem tego było to, że do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron sygnał do ataku dał natomiast Jesus Imaz. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska i uderzeniem z pierwszej piłki w 53. minucie wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie. Były zawodnik Wisły Kraków mógł jeszcze raz dokuczyć rywalom, kierując piłkę do siatki w 70. minucie, ale sędzia anulował jego trafienie.

Do końca zawodów wynik rywalizacji już się nie zmienił. Tym samym czwarte zwycięstwo w sezonie w wykonaniu Jagiellonii stało się faktem. Lubinianie ponieśli natomiast czwartą porażkę. Po przerwie na mecze reprezentacyjne Żółto-czerwoni zmierzą się na swoim obiekcie z Radomiakiem, a Zagłębie na wyjeździe ze Stalą Mielec.