Wszołek zaskakuje: Ekstraklasa nie odstaje w tej kwestii

Paweł Wszołek to jeden z największych bohaterów ostatnich tygodni. Zawodnik Legii jest w doskonałej dyspozycji, co pokazuje zarówno w PKO BP Ekstraklasie, jak europejskich pucharach. 31-latek był gościem programu Misja Futbol, w którym wypowiedział się między innymi na temat polskich rozgrywek ligowych.

Paweł Wszołek (Legia Warszawa, Ekstraklasa)
Obserwuj nas w
IMAGO/ Katarzyna Plewczyńska/Fotostyk Na zdjęciu: Paweł Wszołek (Legia Warszawa, Ekstraklasa)
  • Paweł Wszołek imponuje w tym sezonie – zawodnik Legii ma już na koncie dziewięć asyst w 14 meczach
  • 31-latek w programie Misja Futbol wypowiedział się na temat tego, jaki poziom prezentuje Ekstraklasa
  • Słowa reprezentanta Polski mogą zaskoczyć – nie obyło się bez pochwał

Ekstraklasa. Wszołek docenia krajowe rozgrywki

Paweł Wszołek w tym sezonie notuje znakomite występy. 31-latek świetnie spisuje się nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale także w europejskich pucharach, czego dowód otrzymaliśmy w spotkaniu Legia Warszawa – Aston Villa, w którym 12-krotny reprezentant Polski zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Zawodnik stołecznej ekipy był gościem programu Misja Futbol (Przegląd Sportowy Onet). Wszołek wypowiedział się między innymi na temat poziomu futbolu na krajowych boiskach. Były piłkarz Unionu Berlin twierdzi, że Ekstraklasa pod względem intensywności gry wcale nie prezentuje się gorzej niż wyżej notowane ligi:

– Dużo osób o tym mówi i akurat ja się z tym nie zgodzę. Zawsze będę mówił swoje zdanie na ten temat. Uważam, że intensywność w naszej Ekstraklasie jest bardzo wysoka. To nie jest tylko moje osobiste zdanie. Mam wielu znajomych analityków z różnych drużyn czy z Bundesligi, czy z Anglii i oni też analizują mecze. Być może patrzą bardziej statystycznie na przebiegnięte kilometry. I uważam, że nasza liga jest bardzo intensywna, właśnie często bazuje na intensywności, na przygotowaniu. Te drużyny, które teoretycznie przed sezonem są skazane na porażkę, są bardzo dobrze przygotowane do sezonu i dobrze biegają. Oczywiście są takie mecze w Europie, że intensywność jest duża, ale ja nie uważam, że nasza Ekstraklasa odstaje w tej kwestii – stwierdził Wszołek w programie Misja Futbol.

Komentarze