Błaszczykowski na dłużej w Wiśle. Kapitan zostaje na pokładzie

Jakub Błaszczykowski
PressFocus Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski kontynuuje karierę i w sezonie 2021/22 nadal będzie występował w Wiśle Kraków. Biała Gwiazda poinformowała w czwartek o przedłużeniu kontraktu ze swoim 35-letnim kapitanem.

  • Wisła Kraków poinformowała w czwartek o przedłużeniu kontraktu z Jakubem Błaszczykowskim
  • Umowa z 35-letnim pomocnikiem, który do klubu wrócił na początku 2019 roku, będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku
  • Wisła nowy sezon rozpocznie w najbliższy poniedziałek podejmując u siebie Zagłębie Lubin

Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Wisłą

Błaszczykowski, który jest także jednym z właścicieli Wisły, nie zamierza kończyć kariery. W nadchodzącym sezonie nadal będzie starał się pomagać swojej drużynie. W czwartek Wisła Kraków oficjalnie poinformowała o przedłużeniu kontraktu z 35-letnim piłkarzem. Umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/22.

Mający na swoim koncie 108 występów w reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski do Wisły wrócił na początku 2019 roku, będąc jednym z ratowników krakowskiego klubu. Od tamtej pory wspomaga również drużynę na murawie. Od czasu powrotu zdołał rozegrać 46 spotkań w Ekstraklasie, zdobywając w nich 16 bramek i dokładając siedem asyst. W zbliżającym się sezonie będzie starał się ten bilans poprawić.

Wisła, której trenerem na początku czerwca został Słowak Adrian Gula, rywalizację w sezonie 2021/22 PKO Ekstraklasy rozpocznie w najbliższy poniedziałek. O godzinie 18:00 zmierzy się przed własną publicznością na Stadionie Miejskim w Krakowie z Zagłębiem Lubin.

Zobacz także: Szlagier w Krakowie. Wisła zagra z Napoli

Komentarze