Derby Dolnego Śląska. Fornalik: nie popadamy w jakąś super euforię

Waldemar Fornalik
PressFocus Na zdjęciu: Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik jest zadowolony z postawy swoich piłkarzy w derbach Dolnego Śląska. Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław (3:0) w 18. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

  • Zagłębie nie dało szans Śląskowi w derbach
  • Goście wygrali ze swoim rywalem aż 3:0
  • Trener “Miedziowych” nie krył zadowolenia

“Gratuluję drużynie konsekwencji w grze i nastawienia”

Ekstraklasa wróciła już do gry po zimowej przerwie. W jednym z najciekawszych sobotnich spotkań Śląsk Wrocław podejmował u siebie Zagłębie Lubin. Derby Dolnego Śląska w ramach 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyły się wynikiem 3:0 dla “Miedziowych”. Na listę strzelców wpisali się Kacper Chodyna, Sasa Zivec oraz Tomasz Pienko. Szkoleniowiec gości – Waldemar Fornalik – był zadowolony z postawy swoich zawodników.

Nieczęsto wygrywa się w meczach derbowych 3:0, gratuluję drużynie konsekwencji w grze i nastawienia. Myślę, że skuteczności i pomysłu też. Na pewno bramki decydują czy mecz się wygrywa, czy nie, jednak ta nasza konsekwencja, czasami nawet cierpienie w grze defensywnej powoduje, że przeciwnik ma problemy ze strzeleniem bramki. Strzeliliśmy trzy gole, przynajmniej jeszcze dwa mogliśmy zdobyć. Tak się nie stało, ale to nie jest w tej chwili najistotniejsze. Najważniejsze, że to, co pokazywaliśmy w wielu fragmentach gier kontrolnych, zostało przełożone na ten mecz ligowy – powiedział Waldemar Fornalik.

Oczywiście nie popadamy w jakąś super euforię. Cieszymy się, to jest naturalne – zdobyliśmy 3 punkty w derbowym meczu otwarcia. Myślę, że to jest bardzo istotne, szczególnie w sytuacji, w jakiej Zagłębie było i jest, bo w dalszym ciągu różnice między strefą spadkową a drużynami znajdującymi się na bezpiecznych pozycjach nie są duże. A więc początek świetny, ale tak jak mówię – nie zachłystujemy się tym zwycięstwem – zakończył.

Zagłębie Lubin w tym momencie zajmuje 13. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

  • Czytaj więcej:
Aleksandar Vuković dla Goal.pl: czekać nas będzie “wyścig górski”
Aleksandar Vuković

– Potencjał drużyny, a sytuacja, w której się ona znajduje, to dwie różne rzeczy. To, że stać Piasta Gliwice na więcej, nie zmienia faktu, że zespół znajduje się aktualnie w bardzo trudnym położeniu. Trzeba brać jednak pod uwagę to, że momentami czekać nas będzie “wyścig górski”, co nie będzie dla nas łatwe. Trzeba zdawać sobie

Czytaj dalej…

Komentarze