Poważne osłabienie Cracovii. Trzech zawodników odchodzi po sezonie

Jacek Zieliński potwierdził na konferencji prasowej, że po sezonie Cracovię opuszczą Kamil Pestka, Michal Siplak oraz Karol Niemczycki. Wygasające kontrakty całej trójki nie zostały przedłużone.

Karol Niemczycki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Karol Niemczycki
  • Drużyna Cracovii przejdzie latem poważne zmiany
  • Szeregi Pasów opuszczą po sezonie trzej ważni zawodnicy
  • Kontrakty Karola Niemczyckiego, Kamila Pestki i Michala Siplaka nie zostały przedłużone

Pasy muszą znaleźć solidnych następców

Sezon 2022/2023 w wykonaniu Cracovii nie przejdzie do historii. Po obiecującym początku nastał spadek formy, po którym krakowski zespół punktuje na poziomie środka ligowej stawki. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek Pasy zajmują w tabeli dziesiąte miejsce i mogą jeszcze wspiąć się o trzy lokaty.

Latem w drużynie dojdzie do kilku zmian. Na czwartkowej konferencji prasowej Jacek Zieliński potwierdził medialne doniesienia i obawy kibiców. Kontrakty Karola Niemczyckiego, Michala Siplaka i Kamila Pestki nie zostaną przedłużone, w związku z czym cała trójka w przyszłym sezonie będzie grać dla innych klubów.

Nie ulega wątpliwościom, że są to dla Cracovii bolesne straty. Siplak do kwietnia występował regularnie, zaś później został zesłany do drużyny rezerw. Niemczycki rozegrał z kolei w tym sezonie ligowym aż 31 spotkań, jedenastokrotnie zachowując czyste konto. Po wyleczeniu kontuzji zerwania więzadła pobocznego w kolanie Pestka spróbuje swoich sił w nowym otoczeniu.

Zobacz również: Schalke chce zatrzymać polskiego stopera, zaoferowało mu dwuletni kontrakt

Komentarze