Polskie kluby mogą liczyć na wsparcie od MSiT, miliony dla klubów z Ekstraklasy i 1 Ligi

Legia Warszawa i Raków Częstochowa to jedni z wielu potencjalnych beneficjentów programu "Rozwój infrastruktury piłkarskiej". W jego puli jest ponad 114 milionów euro.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Raków Częstochowa - Legia Warszawa
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie programu “Rozwój infrastruktury piłkarskiej”
  • W puli do rozdysponowanie na kluby Ekstraklasy i 1 Ligi jest 114 milionów złotych
  • Najwięcej mogą otrzymac Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin, a najmniej Górnik Zabrze

Polski kluby dostaną duże pieniądze

Legia Warszawa i Raków Częstochowa to dzisiaj dwie najlepsze ekipy w PKO Ekstraklasie. Czerwono-niebiescy zmierzają pewnym krokiem w kierunku mistrzostwa Polski. Tymczasem Wojskowi koncentrują się na walce o miejsce premiowane grą w eliminacjach do europejskich pucharów.

Tymczasem Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało w środę informacje o tym, jakie inwestycje wstępnie zostały zakwalifikowane do programu “Rozwoju infrastruktury piłkarskiej”. Kluby z Warszawy i Częstochowy mogą liczyć na zastrzyk finansowy w postaci siedmiu milionów złotych na modernizację boisk treningowych.

Najwięcej otrzymają natomiast takie kluby jak Śląsk Wrocław, czy Zagłębie Lubin, bo po 10 milionów złotych. Pierwszy z wymienionych ma zbudować Wrocławskie Centrum Sportu, w którego skład ma wejść budowa zadaszonego boiska piłkarskiego wraz z budynkiem szatniowo-technicznym. Miedziowi mają natomiast zmodernizować Stadion Górniczy.

Najmniejsze proponowane dofinansowanie może trafić do Zabrza, które ma plan zmodernizować obiekty Walki Zabrze. Mowa tutaj o sumie ponad 664 tysięcy złotych.

Czytaj więcej: W mrocznej dzielnicy Raków odpalił zapalnik na mentalność zwycięzców

Komentarze