Wspaniała seria Piasta trwa. Piękne gole w Gliwicach [WIDEO]

To dobry dzień dla Piastunek - Piast Gliwice najpierw odzyskał licencję na grę w kolejnym sezonie, a później pokonał Koronę Kielce 2:1 w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Autorami bramek dla gospodarzy byli Arkadiusz Pyrka oraz Michael Ameyaw. Honorowe trafienie gościom zapewnił Marcus Godinho. Dla zespołu Aleksandara Vukovicia to jedenaste spotkanie z rzędu bez porażki.

Michael Ameyaw
IMAGO / Michał Chwieduk / FokusMedia.com.pl Na zdjęciu: Michael Ameyaw
  • Piast Gliwice zanotował jedenasty mecz bez porażki w Ekstraklasie
  • Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1 z Koroną Kielce
  • Piastunki zbliżają się do Lecha Poznań w ligowej tabeli

Maszyna Vukovicia się nie zatrzymuje, kolejne zwycięstwo Piasta

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Piastem Gliwice a Koroną Kielce w ramach 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy była dość senna – co prawda gospodarze wyraźnie przeważali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie obejrzeliśmy żadnej bramki.

Sytuacja zmieniła się po zmianie stron, kiedy to Piastunki udokumentowały swoją przewagę dwoma pięknymi golami. Najpierw, w 55. minucie, do siatki trafił Arkadiusz Pyrka, a nieco ponad dziesięć minut później wynik meczu na 2:0 dla zespołu Aleksandara Vukovicia podwyższył Michael Ameyaw.

Obie bramki były wyjątkowej urody, a Marcel Zapytowski nie miał zbyt dużych szans na obronę tak mocnych uderzeń. W doliczonym czasie honorowego gola dla gości zapewnił Marcus Godinho.

Piast Gliwice tym samym zaliczył jedenasty mecz z rzędu bez porażki w PKO BP Ekstraklasie. Piastunki mają na swoim koncie 49 punktów i tracą trzy oczka do czwartego Lecha Poznań, który w niedzielę zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Korona Kielce mogła dzisiaj zapewnić sobie utrzymanie, ale ekipie prowadzonej przez Kamila Kuzerę nie udała się ta sztuka. Scyzory wciąż jednak mają sześć punktów przewagi nad Śląskiem Wrocław, który plasuje się na szesnastej lokacie.