Piast Gliwice wykonał bardzo dobry ruch ws. trenera!

Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik fot. PressFocus

Piast Gliwice w oficjalnym komunikacie poinformował, że nową umowę z klubem podpisał trener Waldemar Fornalik. 58-latek podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

  • Piast Gliwice ogłosił ważny komunikat w sprawie trenera Waldemara Fornalika
  • 58-latek przedłużył umowe z klubem
  • “Waldek King” będzie prowadził Niebiesko-czerwonych do 2024 roku

Fornalik na dłużej w Piaście

Piast Gliwice pod wodzą Fornalika osiągnął największe sukcesy w historii. Przede wszystkim wygrał mistrzostwo Polski. Niebiesko-czerwoni pod wodzą trenera urodzonego w Myślenicach zostali również brązowymi medalistami mistrzostw Polski. Nie dziwi zatem, że władze klubu dążyły do przedłużenia umowy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

“Informujemy, że trener Waldemar Fornalik przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. 58-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. Nową trzyletnią umowę z klubem podpisał również asystent trenera, Tomasz Fornalik” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Szkoleniowiec ekipy z Gliwic nie krył zadowolenia po parafowaniu nowego kontraktu. – Jestem bardzo zadowolony, że obdarzono mnie zaufaniem. Przeżyliśmy tutaj w Piaście wielkie chwile, również te trudne. Te relacje budowały się i zarówno władze klubu, jak i ja wiemy, na co nas wspólnie stać – przekonywał Fornalik cytowany przez oficjalną stronę Piasta.

– Czekają nas kolejne wyzwania. Wspięliśmy się na szczyt Ekstraklasy i wiemy jakie wspaniałe emocje temu towarzyszą oraz jakie uczucia są, kiedy zdobywa się medal tych rozgrywek. W dalszym ciągu chcemy być drużyną, która walczy o te cele, a składa się na to wiele czynników. To zasługą nie tylko trenera, drużyny, tylko całego sztabu i klubu w całym jego obszarze – uzupełnił trener.

W najbliższą niedzielę gliwiczan czeka trudne starcie z Pogonią Szczecin na wyjeździe. Spotkanie zacznie się o 15:00.

Czytaj więcej: Betclic przedłużył umowę z Piastem Gliwice

Komentarze