Papszun nawiązał współpracę z zagraniczną agencją. “Dużo się dzieje”

Marek Papszun po latach pracy w Rakowie Częstochowa zdecydował się na zmianę otoczenia. Póki co wokół niego nie pojawiają się żadne konkrety, natomiast sam szkoleniowiec w rozmowie z TVP Sport przyznał, że związał się z zagraniczną agencją.

Marek Papszun
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marek Papszun
  • Marek Papszun po latach zakończył współpracę z Rakowem Częstochowa
  • Kolejny krok w jego trenerskiej karierze nie jest jeszcze znany
  • Szkoleniowiec związał się z zagraniczną agencją

“Wszystko jest otwarte”

Marek Papszun przez lata budował pozycję Rakowa Częstochowa w krajowej piłce. Sezon 2022/2023 zakończył historycznym i upragnionym mistrzostwem Polski. Wcześniej dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Wydawało się, że 48-latek przygotuje zespół do debiutanckiej przygody w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Podjął on jednak zaskakującą decyzję o zakończeniu współpracy z Rakowem. Media sugerowały, że czeka go długa przerwa od pracy, choć na to się nie zapowiada. Papszun wyznał, że związał się z zagraniczną agencją i cierpliwie czeka na rozwój wydarzeń.

– Wszystko jest otwarte. Związałem się z zagraniczną agencją menedżerską. Zacząłem działać dość późno, co komplikuje pewne sprawy. Wszystko jest możliwe, tych sygnałów o zainteresowaniu jest sporo. Dużo się dzieje, ale ja również nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na to, by natychmiast podjąć pracę.

– Klarowne propozycje również są. Wszystko w każdej chwili może się zmienić. Dodatkowo często podczas negocjacji ewentualne podpisanie kontraktu rozbija się o kwestię długości umowy, infrastruktury. Pojawiają się detale, które potem okazują się kluczowe w osiągnięciu porozumienia lub jego braku… Na razie żadne rozmowy nie są bliskie finalizacji – zdradził.

Zobacz również: Właściciel Cracovii zakończył poszukiwania nowego trenera

Komentarze