Letni transfer Rakowa Częstochowa z prestiżowym wyróżnieniem

Bartosz Nowak
Pressfocus Na zdjęciu: Bartosz Nowak

Znakomite wejście do nowej drużyny zanotował Bartosz Nowak. Pomocnik w barwach Rakowa Częstochowa w czterech meczach ligowych zanotował dwa trafienia i dwie asysty, a jego znakomita postawa została wyróżniona przez komisję ligi. 29-latkowi przyznano tytuł dla zawodnika sierpnia w Ekstraklasie.

  • Bartosz Nowak przeniósł się w sierpniu z Górnika Zabrze do Rakowa Częstochowa
  • Pomocnik zanotował udany start w nowej drużynie
  • 29-latek otrzymał w środę nagrodę dla najlepszego zawodnika Ekstraklasy w sierpniu

Bartosz Nowak ze świetnym wejściem do nowej drużyny

W sierpniu Raków Częstochowa sięgnął po Bartosza Nowaka, który w barwach Górnika Zabrze wyrobił sobie renomę solidnego środkowego pomocnika. Za 29-latka wicemistrzowie Polski zapłacili 400 tysięcy euro, ale obserwując jego wejście do drużyny można śmiało powiedzieć, że z miejsca transfer zaczął się spłacać. Nowak w czterech ligowych meczach zanotował dwa trafienia i dwie asysty, przyczyniając się m.in. do wywalczenia remisu w starciu z Jagiellonią Białystok.

Znakomita postawa pomocnika nie uszła uwadze przedstawicieli Ekstraklasy, którzy postanowili wyróżnić zawodnika. W środę komisja ligi przyznała mu nagrodę dla najlepszego zawodnika Ekstraklasy w sierpniu. Było to jubileuszowe, bo równo setne wyróżnienie dla piłkarza miesiąca w Ekstraklasie. 

Raków Częstochowa po siedmiu meczach zajmuje szóste miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 13 punktów. Do prowadzącej Wisły Płock traci cztery oczka, jednak Nafciarze mają jeden mecz rozegrany więcej. W niedzielę Raków zmierzy się w hicie Ekstraklasy z Legią Warszawa.

Komentarze