Mistrzostwo Polski wymyka się Śląskowi. “Czujemy niedosyt”

Śląsk Wrocław zremisował z Piastem Gliwice (2:2) w jednym z kilku sobotnich spotkań 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Na temat zawodów wypowiedział się trener Jacek Magiera po zakończeniu spotkania.

Jacek Magiera
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jacek Magiera
  • Śląsk Wrocław w tym roku nie rozpieszcza swoich kibiców
  • Wojskowi w sobotni wieczór tylko podzielili się punktami z Piastem Gliwice
  • Na temat potyczki z ekipą Aleksandara Vukovicia wypowiedział się trener Jacek Magiera

Jacek Magiera po spotkaniu Piast – Śląsk

Śląsk Wrocław po sobotnim remisie z Piastem Gliwice jest już od trzech spotkań bez wygranej. Po zakończeniu rywalizacji swojego rozczarowania takim obrotem wydarzeń nie ukrywał szkoleniowiec WKS-u.

– Inaczej mówiłoby się, gdybyśmy w takich okolicznościach wyrównali. W tym meczu jednak prowadziliśmy, odwróciliśmy wynik, więc na pewno jest duży niedosyt. Samopoczucie mogło być zupełnie inne – mówił Jacek Magiera na pomeczowej konferencji prasowej cytowanej na platformie X przez dziennikarza Karola Bugajskiego z Przeglądu Sportowego Onet.

– Druga połowa była w naszym wykonaniu zdecydowanie lepsza – pod kątem szans i grania w piłkę. Mecz otworzył się po 60.minucie, pojawiły się duże przestrzenie, wymiana ciosów, to był dobry moment naszej gry – kontynuował trener Śląska.

– Szanujemy ten punkt, bo to bardzo trudny teren, tu zawsze się ciężko grało. Piast jest na miejscu nieadekwatnym do umiejętności, to półfinalista PP. Zadowolony byłbym jednak po zwycięstwie – rzekł Magiera.

Po kilku spotkaniach bez trafienia przełamał się Erik Exposito. Na temat występu Hiszpana trenera wrocławskiej ekipy tez się wypowiedział. – Dobry występ Erika Exposito, przełamanie, duży wpływ na naszą ofensywę. Jestem zadowolony z tego, że strzelił gola numer jeden w tym roku – rzekł opiekun Wojskowych.

Czytaj więcej: Mecz z udziałem Piasta nie mógł skończyć się inaczej, Erik Exposito przerwał serię bez gola [WIDEO]

Komentarze