Media: dyrektor sportowy Górnika Zabrze rezygnuje ze stanowiska

Łukasz Milik zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Górnika Zabrze, informuje Tomasz Włodarczyk na łamach Meczyki.pl. To jedna z ważniejszych osób w klubie, która z 14-krotnym mistrzem Polski była związana od ponad dwunastu lat.

Łukasz Milik
Obserwuj nas w
IMAGO / Michał Chwieduk / Newspix Na zdjęciu: Łukasz Milik
  • Milik zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Górnika Zabrze
  • Brat reprezentanta Polski tą funkcje pełnił od lutego 2023 roku
  • Z zabrzańskim klubem był związany od dwunastu lat

Milik zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Górnika Zabrze

Łukasz Milik był związany z Górnikiem Zabrze od ponad dwunastu lat. W tym czasie pracował na kilku ważnych stanowiskach. Od lutego tego roku był dyrektorem sportowym klubu. Wcześniej odpowiadał między innymi za akademię zabrzańskiego klubu. Pod jego rządami do pierwszego zespołu trafili Daniel Bielica, Krzysztof Kubica, Przemysław Wiśniewski, czy znacznie młodsi: Dariusz Stalmach oraz Krzysztof Kolanko.

Obecnie Milik był odpowiedzialny w Górniku za politykę transferową klubu oraz pion sportowy. Tymczasem, jak informuje Tomasz Włodarczyk, już około dwa tygodnie temu postanowił złożyć pisemną rezygnację. Obecnie obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

– Według naszych informacji chodzi o sytuację finansową i organizacyjną w klubie, która jest bardzo słaba, a także potencjalną sprzedaż klubu. Dziś właścicielem drużyny jest miasto, które regularnie dorzuca do budżetu – czytamy w serwisie Meczyki.pl. Ten ruch z pewnością może utrudnić Górnikowi działanie podczas zimowego okienka transferowego.

Zobacz również: Ostre komentarze po decyzji Marciniaka. Legendy nie gryzły się w język

Komentarze