Losy Piotra Nowaka w Jagiellonii przesądzone

Piotr Nowak
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Nowak

Znany z portalu Twitter użytkownik Janekx89, który słynie ze sporej zakulisowej wiedzy o polskim futbolu poinformował, że Jagiellonia Białystok w najbliższych dniach rozstanie się z Piotrem Nowakiem.

  • Piotr Nowak wkrótce rozstanie się z Jagiellonią
  • Szkoleniowiec poprowadził zespół z Podlasia w 15 pojedynkach
  • Pod jego wodzą białostocczanie wygrali zaledwie trzy mecze

Jagiellonia będzie miała nowego trenera

Pierwsze informacje o odejściu Piotra Nowaka z Jagiellonii Białystok przekazał pod koniec maja Maciej Wąsowki z portalu weszlo.com. Teraz mamy kolejne potwierdzenie tych doniesień.

Nowak ma ważny kontrakt z podlaskim klubem do czerwca przyszłego roku, dlatego Jagiellonia w pierwszej kolejności musi rozwiązać umowę z obecnym szkoleniowcem. Piotr Nowak poprowadził białostocczan w piętnastu pojedynkach, z których wygrał zaledwie trzy, a klub do ostatnich kolejek walczył o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem Jagiellonii. Według Macieja Wąsowskiego jednym z kandydatów jest Ivan Djurdjević, który obecnie prowadzi Chrobry Głogów. Ekipa z Dolnego Śląska dzielnie walczyła o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej przegrywając dopiero w finale baraży z Koroną Kielce.

Jagiellonia miniony sezon PKO Ekstraklasy zakończyła dopiero na dwunastym miejscu. Choć ostatecznie osiągnęli osiem punktów przewagi nad strefą spadkową to w pewnym momencie nie mogli być pewni utrzymania w lidze ze względu na słabe wyniki. Wszystko wskazuje na to, że klub z Podlasia potrzebuje powiewu świeżości, aby w nowym sezonie zaprezentować się ze znacznie lepszej strony.

Zobacz również: Prezes 1. Ligi o planach na nowy sezon. “Spotkania Wisły będą stosunkowo często emitowane”

Komentarze