Legia wróciła z dalekiej podróży. Warta postawiła trudne warunki przy Łazienkowskiej [WIDEO]

W meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała z Wartą Poznań 2:2. Goście prowadzili w tym pojedynku już dwoma golami po trafieniach Prikryla i Eppela. Legioniści zdołali jednak odrobić straty dzięki bramkom Joseu i Muciego.

Piłkarze Legii Warszawa
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Legii Warszawa
  • Legia przegrywała już 0:2 w meczu z Wartą
  • Wojskowi po golach Muciego i Joseu zdołali doprowadzić do wyrównania
  • Drugi remis z rzędu Legii w PKO Ekstraklasie

Podział punktów w meczu Legii z Wartą

Legia Warszawa od mocnego uderzenia rozpoczęła mecz z Wartą Poznań, ale to goście mogli cieszyć się z pierwszego gola w tym pojedynku. Legioniści zostali zaskoczeni już 7. minucie meczu, a na listę strzelców wpisał się Prikryl.

Po tym golu Warta cofnęła się do defensywy i czekała na swoje okazje. Legia atakowała, ale nie potrafiła sforsować solidnej obrony rywala. Tymczasem goście niespodziewanie podwyższyli 2:0. W 40. minucie rzut karny wykorzystał Eppel.

Gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni przy wyniku 0:2, Legia zdobyła bramkę kontaktową w piątej minucie doliczonego czasu gry. Arbiter znów podyktował “jedenastkę”, którą na gola zamienił Josue.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do jeszcze intensywniejszych ataków. Legia uparcie dążyła do wyrównania i to jej się udało w 63. minucie, a na listę strzelców wpisał się Muci.

W końcowej fazie mecz nieco się wyrównał. Gospodarze zwolnili grę i bardziej szanowali futbolówkę. Warta tylko sporadycznie próbowała przedostawać się na połowę rywala, przez co pojedynek stracił na jakości. Starcie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2.