Legia Warszawa nie podejmuje gwałtownych ruchów po szóstej z rzędu ligowej porażce

Marek Gołębiewski

Legia Warszawa w niedzielę poniosła szóstą porażkę w PKO Ekstraklasie, ulegając na swoim stadionie Stali Mielec (1:3). Następstwem tego stanu rzeczy było to, że w mediach pojawiły się głosy o błyskawicznym rozstaniu z Markiem Gołębiewskim. Serwis Meczyki.pl dowiedział się jednak, że 41-latek ma do końca tego roku być opiekunem Wojskowych.

• Legia Warszawa w niedzielę wieczorem doznała kolejnej porażki w lidze
  • Legioniści na stadionie im. Wojska Polskiego przegrali 1:3 ze Stalą Mielec
  • Serwis Meczyki.pl podaje, że władze klubu nie myślą na razie o zwolnieniu trenera Marka Gołębiewskiego

Legia w głębokim kryzysie, Gołębiewski z kredytem zaufania

Legia Warszawa w tym sezonie nie rozpieszcza kibiców. Po rozegraniu 12 ligowych starć na koncie stołecznej ekipy jest zaledwie dziewięć oczek. Tym samym aktualni mistrzowie Polski znajduje się w strefie spadkowej.

W tej kampanii legionistów na starcie prowadził Czesław Michniewicz. Pod wodzą byłego selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski legioniści piłkarze Wojskowych imponowali w rozgrywkach Ligi Europy, pozostawiając w pokonanym polu Spartak Moskwę (1:0) i Leicester City (1:0). Niemniej na krajowym podwórku Legia rozczarowywała.

Pomóc w zażegnaniu kryzysu miał marek Gołębiewski, który zajął miejsce Michniewicza po klęsce Legii w starciu z Piastem Gliwice. Niebiesko-czerwoni wygrali 4:1. Po bolesnej porażce z zespołem Waldemara Fornalika legioniści wygrali spotkanie w Fortuna Puchar Polski. Aczkolwiek ze Świtem Skolwin, występującym na co dzień w III Lidze, stołeczna ekipa wygrała tylko 1:0.

W kolejnych dwóch bojach Legia zaliczyła kolejne porażki. Najpierw panaceum na mistrzów Polski znalazło SSC Napoli, wygrywając 4:1. Tymczasem w trakcie minionego weekendu ekipa z Warszawy uległa Stali Mielec 1:3. To sprawiło, że pojawiły się głosy o kolejnej zmianie trenera. Wygląda jednak na to, że misję prowadzenia Legii do końca roku utrzyma Gołębiewski, o czym informuje serwis Meczyki.pl.

“Jak ustaliliśmy, Marek Gołębiewski zostaje na stanowisku trenera Legii Warszawa co najmniej do zimowej przerwy – taką decyzję podjęto w klubie po poniedziałkowych, całodniowych naradach. Szkoleniowiec ma opracować plan wyciągnięcia zespołu z kryzysu podczas reprezentacyjnej przerwy” – czytamy w materiale Tomasza Włodarczyka.

Legia po przerwie na spotkania reprezentacyjne zmierzy się 21 listopada z Górnikiem Zabrze w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Cztery dni później Wojskowych czeka z kolei potyczka z Leicester City w europejskich pucharach.