Lechia show w Gdańsku. Miedź Legnica bez szans [WIDEO]

Aż 4:0 w piątkowy wieczór na otwarcie 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrała z Miedzią Legnica Lechia Gdańsk. Dwie bramki zdobył Łukasz Zwoliński, ale ozdobą meczu było piękne trafienie Durmusa.

Druga połowa obfitowała w bramki

Na pierwszą bramkę w meczu Lechii Gdańsk z Miedzią Legnica przyszło nam poczekać do drugiej połowy. Trzy minuty po zmianie stron Pietrzak dośrodkował z lewego skrzydła na szósty metr, gdzie nabiegał Zwoliński, który oddał strzał głową i posłał piłkę w prawy róg bramki. Szans na skuteczną interwencję nie miał bramkarz beniaminka Ekstraklasy. Chwilę później Lechici mogli pójść za ciosem, ale znakomitej okazji bramkowej nie wykorzystał Piła.

Miedź grała powolnie i bez polotu, a mimo upływu czasu statystyka celnych strzałów po jej stronie wciąż wskazywała “0”. Tymczasem Lechia nie zwalniała tempa i udało jej się podwyższyć prowadzenie na 2:0. Fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się w 75. minucie Durmus. Kapino mógł jedynie obserwować, jak piłka wpada do siatki.

Druga bramka dla gospodarzy odebrała zawodnikom Miedzi wiarę w nawiązanie rywalizacji z Lechią. W 87. minucie Velkovski faulował w polu karnym Bartowskiego, a do jedenastki podszedł Łukasz Zwoliński. 30-latek pewnym strzałem pokonał drugi już raz tego dnia golkipera Miedzi i ustalił wynik na 3:0.

Piłkarze gości wyglądali, jakby mieli już tylko ochotę zejść z boiska. Mecz jak na złość się nie kończył, a w doliczonym czasie otrzymali kolejny cios. Bramkę na 4:0 strzelił Flavio Paixao, który na murawie zameldował się w samej końcówce spotkania.