Kosta Runjaic podsumował występy Legii: jesteśmy zadowolenia z 20 punktów

Kosta Runjaic
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kosta Runjaic

W piątek Legia Warszawa odwróciła losy spotkania i w ostatecznym rozrachunku pokonała Miedź Legnica 3-2. Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna, w związku z czym Kosta Runjaic podsumował swój pierwszy okres w roli szkoleniowca klubu ze stolicy.

  • Kosta Runjaic zamienił przed tym sezonem Pogoń Szczecin na Legię Warszawa
  • Po 10. kolejkach jego zespół ma 20 punktów i może po weekendzie pozostać na fotelu lidera
  • Niemiecki szkoleniowiec uważa, że jego zespół stać na jeszcze lepszą grę

Runjaic zapowiada dużo pracy

Wydawało się, że Legia Warszawa spędzi przerwę reprezentacyjną w nie najlepszych nastrojach. Ostatecznie udało jej się jednak odwrócić losy rywalizacji i wygrać w piątek z Miedzią Legnica 3-2. Na pomeczowej konferencji trener Kosta Runjaic skomentował występ swoich podopiecznych i podsumował pierwsze miesiące obecnego sezonu.

Niemiecki szkoleniowiec jest zadowolony z osiąganych wyników, bowiem Legia może po tym weekendzie pozostać na fotelu lidera Ekstraklasy. Zaznacza natomiast, że jego zespół może prezentować się dużo lepiej i nie wykorzystuje jeszcze pełni swojego potencjału.

Zapowiadałem, że po 10. kolejce nastąpi pierwsze podsumowanie startu rozgrywek, ale nie od razu po meczu. Potrzebuję 2-3 dni, by przedstawić wszystkie szczegóły, porozmawiamy o tym prawdopodobnie na jakimś spotkaniu.

W piłce nożnej – zwłaszcza tutaj, w Warszawie – chodzi o wyniki. Jesteśmy zadowoleni z 20 punktów, dumni z zespołu, ale z drugiej strony wiemy, że Legia może być jeszcze lepsza. Znam zawodników, widzę ich w tygodniu, w treningach prezentują lepszy poziom, ale wiem też, bo mam doświadczenie jako trener grający przeciwko “Wojskowym”, że w takich spotkaniach wszystkie drużyny są super zmotywowane, grają ponad swój poziom.

Musimy być bardzo ostrożni. Przeanalizujemy spotkanie, przekażemy zawodnikom precyzyjne wskazówki, jasną informację zwrotną. Będziemy skupiać się nad różnymi kwestiami. Mamy dużo pracy do wykonania. Nigdy nie powiedziałem, że cieszę się ze wszystkiego, ale jestem zadowolony z energii zespołu, współpracy, drobiazgów, postępów. Każde zwycięstwo dodaje nam pewności siebie. Nawet jeśli w lidze nie wszyscy na nas stawiają, to trzymamy się naszej drogi i mocno wierzymy, że odniesiemy sukces – przekonuje Runjaic.

W latach 2017-2022 Runjaic pracował w Pogoni Szczecin. Przed obecną kampanią zdecydował się na poważne zmiany i podpisał umowę z Legią Warszawa.

Zobacz również: Conte: nieskuteczność Sona nie jest dla mnie problemem

Komentarze