Conte: nieskuteczność Sona nie jest dla mnie problemem

Heung-Min Son
Pressfocus Na zdjęciu: Heung-Min Son

Król strzelców Premier League w sezonie 2021/2022, Heung-Min Son w bieżących rozgrywkach jeszcze nie trafił do siatki rywali. Menedżer Tottenhamu Hotspur, Antonio Conte jest jednak spokojny o swojego podopiecznego.

  • W zeszłym sezonie Heung-Min Son z 23 golami, niespodziewanie został królem strzelców Premier League
  • W bieżącym sezonie jeszcze nie trafił do siatki, choć za nami już sześć kolejek ligi angielskiej
  • Antonio Conte uważa, że to wynik ogromnego zmęczenia psychicznego i fizycznego

Conte spokojny o Sona

Tottenham Hotspur znakomicie rozpoczął sezon 2022/2023, w sześciu meczach zdobywając 14 punków. Koguty zajmują aktualnie 3. miejsce w Premier League, z punktem straty do lidera Arsenalu. Jedyne co w chwili obecnej może spędzać sen z powiek Antonio Conte, to zaskakująco słaba forma Heung-Min Sona.

100-krotny reprezentant Korei Południowej w poprzednim sezonie, wespół z Mohamedem Salahem, zdobył tytuł króla strzelców ligi angielskiej, zdobywając 23 bramki. W obecnym sezonie jednak ani razu nie wpisał się na listę strzelców, w sześciu grach oddając na bramkę rywali jedynie 17 strzałów. Antonio Conte ze spokojem podchodzi jednak do sytuacji swojego podopiecznego.

Myślę, że Sonny na pewno nie jest szczęśliwy, z tego, że nie zdobywa bramek – przyznał włoski menedżer. – To normalne i podoba mi się, że jest trochę zły na tę sytuację. Oznacza to, że chce spróbować zmienić to, także dlatego, że go potrzebujemy.

Jest dla nas naprawdę ważnym zawodnikiem. Jednocześnie może się to zdarzyć, zwłaszcza gdy grasz masowo, możesz być trochę zmęczony psychicznie, ale także i fizycznie. Ale powtarzam, że Sonny nigdy nie byłby dla mnie problemem – podkreślił.

Przeczytaj również: “Transfery? Jest przepaść między Tottenhamem a czołówką ligi”

Komentarze