Kolejne przypadki koronawirusa w Cracovii. Co z meczem z Lechem?

Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. Grzegorz Wajda

Cracovia poinformowała w środę o kolejnych pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u przedstawicieli pierwszego zespołu. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie wzrosła do siedmiu.

Czytaj dalej…

Pierwszy komunikat w tej sprawie Pasy opublikowały we wtorek. Wówczas poinformowano, że badania na obecność koronawirusa wykazały cztery przypadki zakażenia w pierwszej drużynie. Klub zaznaczył jednak, że testy przeprowadzono tylko u osób, które wykazywały objawy choroby.

W związku z tym postanowiono o przeprowadzeniu badań również u pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego. O ich wynikach klub poinformował w środę wieczorem. Tym razem pozytywne wyniki dały testy u trzech osób.

Tym samym liczba osób w zespole Cracovii zakażonych koronawirusem wzrosła do siedmiu. Klub w opublikowanym komunikacie informuje jednak, że od czasu ostatniego ligowego spotkania wszyscy piłkarze przebywali w izolacji, co sprawia, że rozegranie zaplanowanego na niedzielę meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy z Lechem Poznań nie jest zagrożone.

Komentarze