Lech poznał pierwszego rywala na drodze do Ligi Mistrzów

Mikael Ishak
Pressfocus Na zdjęciu: Mikael Ishak

Przed trudnym zadaniem stanie Lech Poznań już w pierwszej fazie eliminacji do Ligi Mistrzów. Kolejorz w losowaniu trafił na Karabach Agdam – regularnego uczestnika europejskich pucharów.

  • Lech Poznań dzięki zdobyciu mistrzostwa Polski wywalczył możliwość udziału w eliminacjach do Ligi Mistrzów
  • Kolejorz w pierwszej rundzie zmierzy się z Mistrzem Azejberdżanu – Karabachem Agdam
  • Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Polsce 5 lub 6 lipca

Trudny rywal w pierwszej rundzie

Lech Poznań za sprawą zdobyciu tytułu mistrzowskiego powalczy o udział w Lidze Mistrzów. Mistrz Polski nie znalazł się wśród zespołów rozstawionych w pierwszej rundzie losowania eliminacji do prestiżowych rozgrywek. Wśród zespołów na jakie mógł trafić Kolejorz znajdowały się: Karabach Agdam (mistrz Azerbejdżanu), Sheriff Tiraspol (mistrz Mołdawii), Slovan Bratysława (mistrz Słowacji), Lincoln Red Imps (mistrz Gibraltaru) i Shamrock Rovers (mistrz Irlandii). Los skojarzył ich z zespołem z Azejberdżanu.

Karabach w poprzednim sezonie grał w Lidze Konferencji Europy, w której awansował do fazy pucharowej. Tam już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Olympique Marsylii. Złe wspomnienia z rywalizacji z Mistrzem Azejberdżanu ma Legia Warszawa. Karabach wyeliminował ją już w pierwszej rundzie playoffów eliminacji do Ligi Europy w 2020 roku. 

Pierwszy mecz eliminacyjny do Ligi Mistrzów Lech Poznań rozegra 5 lub 6 lipca na własnym stadionie. Będzie to dla Kolejorza spotkanie inaugurujące sezon 2022/23. Rewanż zaplanowany jest na tydzień później.

Sprawdź też: Lech Poznań znalazł trenera. Czas na negocjacje

Komentarze