Gwiazda Lecha w konflikcie z trenerem. Letni transfer nieunikniony

Joao Amaral
Pressfocus Na zdjęciu: Joao Amaral

Tomasz Włodarczyk z redakcji Meczyki.pl przekazał w czwartek, że na wylocie z Lecha Poznań znalazł się Joao Amaral. Portugalczyk wdał się w konflikt z trenerem Johnem van den Bromem i chciał już zimą opuścić klub. Latem 31-latek niemal na pewno rozstanie się z Kolejorzem

  • Joao Amaral spisuje się w obecnej kampanii dużo gorzej, aniżeli w ubiegłorocznych rozgrywkach
  • Portugalczyk zdaniem mediów popadł w konflikt z trenerem Lecha Poznań
  • Wszystko wskazuje na to, że 31-latek latem opuści ekipę mistrza Polski

Joao Amaral na wylocie z Lecha Poznań

Joao Amral nie znalazł się w kadrze na ostatnie dwa spotkania ligowe Lecha Poznań. Było to pokłosiem urazu, choć media poinformowały o konflikcie z trenerem Johnem van den Bromem. Informacje na ten temat przekazał Tomasz Włodarczyk z redakcji Meczyki.pl.

Szkoleniowiec Kolejorza nie był zadowolony z pracy w defensywie, jakiej wymaga od zawodnika. Ten miał jednak odmienne zdanie na ten temat. Portugalczyk odbył z trenerem w ostatnich dniach rozmowę, która miała na celu wyjaśnienie wszelkich nieporozumień. Relacje między nimi wciąż są jednak napięte.

Kadra Lecha Poznań na fazę pucharową Ligi Konferencji
Michał Skóraś

Lech Poznań ogłosił kadrę na fazę pucharową Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Johna van den Broma w 1/16 finału tych rozgrywek zmierzą się z norweskim Bodo/Glimt. Van den Brom odkrył karty, znamy kadrę Lecha na Ligę Konferencji Lech Poznań za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej ogłosił kadrę drużyny na fazę pucharową Ligi Konferencji Europy. Przypomnijmy, że

Czytaj dalej…

Amaral już w styczniu chciał odejść, jednak zgody na to nie wyraziły wówczas władze mistrza Polski. Zawodnik rozczarowuje jednak w rozgrywkach 2022/23, a jego odejście jest już według mediów przesądzone. W obecnej kampanii w 26 meczach zanotował on cztery gole i trzy asysty. 

Zawodnik miał wielokrotnie okazywać publicznie swoje niezadowolenie z powodu decyzji trenera, który nie darzy go takim zaufaniem jak Maciej Skorża. Jeszcze kilka miesięcy temu zainteresowanie sprowadzeniem zawodnika wykazywały Patahinaikos Ateny, Pafos FC i Inter Miami. 

Sprawdź, dlaczego Pogoń Szczecin jest w tym sezonie tak mocna:

Komentarze