Górnik – Piast: Fornalik z patentem na zabrzan

Górnik Zabrze - Piast Gliwice
PressFocus Na zdjęciu: Górnik Zabrze - Piast Gliwice

Piast Gliwice podtrzymał dobrą serię w meczach przeciwko Górnikowi Zabrze. W sobotnim spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna Waldemara Fornalika wygrała na wyjeździe skromnie 1:0.

Piast z patentem na Górnik

Przed sobotnim meczem Piast mógł się pochwalić serią sześciu ligowych spotkań z Górnikiem bez porażki. Gliwiczanie wygrali również oba mecze w poprzednim sezonie. Do tego pojedynku również przystępowali w roli faworyta.

Pierwsza połowa spotkania nie stała na wysokim poziomie. Groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. W bramce Górnika dobrze spisywał się Sandomierski, który dwukrotnie bronił uderzenia Alvesa zza pola karnego. Po bramką Piasta gorąco było w 22. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem w poprzeczkę trafił Krawczyk. Jednak nawet gdyby piłka wylądowała w siatce, gol nie zostałby uznany, bowiem piłkarz Górnik był na spalonym.

W drugiej połowie doczekaliśmy się bramki, która jak się okazała zadecydowała o wyniku meczu. W 67. minucie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście z Gliwic. Po dośrodkowaniu Kądziora z rzutu rożnego świetnym uderzeniem głową bramkarzowi Górnika szans nie dał Sokołowski.

Górnik do końca meczu szukał okazji do zdobycia wyrównującego gola i bliski tego był w 89. minucie Szczęścia zabrakło jednak Jesusowi Jimenezowi, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie trzy punkty na swoje konto mógł zapisać Piast.