Górnik Zabrze ogłosił oficjalnie wielki powrót

Górnik Zabrze w oficjalnym komunikacie poinformował, że stery nad pierwszą drużyną przejął Jan Urban. Doświadczony szkoleniowiec zastąpił jednocześnie Bartoscha Gaula.

Jan Urban
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jan Urban
  • Górnik Zabrze podjął decyzję o zmianie trenera
  • 14-krotnych mistrzów Polski będzie prowadził Jan Urban
  • Głównym celem przed nowym/starym szkoleniowcem zabrzan jest uniknięcie spadku z Ekstraklasy

Jan Urban zastąpił Bartoscha Gaula

Górnik Zabrze zaliczył w piątek wieczorem siódme zwycięstwo w ramach trwającej kampanii. W pokonanym polu Trójkolorowi pozostawili Wisłę Płock (3:2). Mimo wszystko posady pierwszego trenera zabrzan nie uratował Bartosch Gaul. Następnego dnia pojawił się komunikat o zmianie w sztabie szkoleniowym ekipy z Roosevelta.

“Z dniem dzisiejszym następuje zmiana na stanowisku trenera Górnika Zabrze. Bardzo dziękujemy trenerowi Bartoschowi Gaulowi za jego pracę, za jego oddanie Górnikowi i Drużynie” – brzmi oświadczenie 14-krotnych mistrzów Polski.

“Od dziś rolę pierwszego trenera będzie pełnił Jan Urban. Legenda klubu wraca do Zabrza by pomóc Drużynie i osiągnąć jak najwyższe miejsce w tabeli” – czytamy dalej.

Urban w poprzedniej kampanii przycznił się do tego, że Górnik zakończył sezon ligowy na ósmej pozycji. Prowadził ogólnie zabrzańską ekipę w 38 spotkaniach, notując w nich szesnaście zwycięstw, osiem remisów i czternaście porażek.

Czytaj więcej: Górnik Zabrze wlał nadzieję w serca kibiców, Podolski z dubletem [WIDEO]

Komentarze