Górnik stawia na japoński zaciąg, 14-krotny mistrz Polski ma się solidnie wzmocnić

Piłkarze Górnika Zabrze
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Górnika Zabrze

Górnik Zabrze po spokojnym styczniu ma zamiar nadrobić działania związane ze wzmocnieniami w trakcie zimowego okna transferowego w tym miesiącu. Dziennikarz Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty twierdzi, że szeregi 14-krotnego mistrza Polski mają wzmocnić Japończycy.

  • Górnik Zabrze niebawem ma ogłosić ciekawe transfery
  • WP SportoweFaky podają, że szeregi Trójkolorowych mają wzmocnić Daisuke Yokota i Yusei Iida
  • Jeśli transakcje zostaną sfinalizowane, to w zabrzańskiej ekipie będzie trzech Japończyków

Górnik ma się poważnie wzmocnić

Górnik Zabrze na dzisiaj ma w swoich szeregach jedenastu obcokrajowców w kadrze. Realny scenariusz zakłada, że wkrótce ten stan rzeczy może się zmienić. Możliwe są kolejne zagraniczne wzmocnienia 14-krotnych mistrzów Polski.

Dziennikarz Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty ustalił, że Daisuke Yokota ma trafić do ekipy z Zabrza. 21-letni zawodnik w ostatnim czasie występował w łotewskiej Valmierze. Rozegrał w tej drużynie w tym sezonie tylko dwa występy, spędzając na boisku 133 minuty.

W poniedziałek i we wtorek Yokota miał natomiast testy medyczne w Górniku i wygląda na to, że w środę zabrzański klub ogłosi transfer z udziałem zawodnika. Yokota ma wzmocnić zabrzańską drużynę na prawej pomocy.

Ciekawe jest to, że 21-latek nie ma być jedynym japońskim wzmocnieniem 14-krotnego mistrza Polski. Górnik celuje też w pozyskanie Yuseiego Iidy, który jest uważany za wielki talent w Japonii.

Górnik obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Ekipa z Roosevelta ma cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. W najbliższy weekend w ramach 20. kolejki rozgrywek zabrzanie zmierzą się u siebie z Radomiakiem.

Czytaj więcej: Górnik Zabrze przedłużył kontrakt z kluczowym obrońcą

Komentarze