Górnik Zabrze przedłużył kontrakt z kluczowym obrońcą

Richard Jensen
fot. PressFocus Na zdjęciu: Richard Jensen

Górnik Zabrze w tym sezonie nie rozpieszcza. 14-krotny mistrz Polski wyróżnia się w ostatnich miesiącach marazmem, broniąc się jednocześnie przed spadkiem z Ekstraklasy. W każdym razie w końcu dobra wiadomość została przekazana zabrzańskim kibicom. Nową umowę z klubem podpisał Richard Jensen. 26-latek związał swoją przyszłość z Trójkolorowymi kontraktem do końca czerwca 2024 roku.

  • Górnik Zabrze potwierdził, że nową umowę z klubem parafował Richard Jensen
  • 26-letni zawodnik przedłużył kontrakt do końca następnego sezonu
  • Rynkowa wartość obrońcy wynosi 600 tysięcy euro

Richard Jensen na dłużej w Górniku Zabrze

Górnik Zabrze pozyskał Richarda Jensena latem 2022 roku. Wówczas zawodnik podpisał umowę z 14-krotnym mistrzem Polski do końca czerwca 2023 roku. Wcześniej bronił barw między innymi takich ekip jak Roda, czy Twente.

Według różnych głosów środkowy defensor miał odejść z Górnika w trakcie najbliższego letniego okna transferowego. Władze klubu zrobiły jednak miło niespodziankę swoim kibicom, ogłaszając informację, że Jensen przedłużył umowę do końca czerwca 2024 roku.

“Reprezentant Finlandii podpisał z Klubem nową umowę. Na jej mocy 26-letni zawodnik będzie piłkarzem Górnika do końca czerwca 2024 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie dotyczącym Jensena opublikowanym na oficjalnej stronie zabrzańskiej ekipy.

W tej kampanii fiński defensor rozegrał jak na razie 18 spotkań, strzelając w nich jednego gola i notując jedno kluczowe podanie. Na boisku spędził 1547 minut.

Górnik aktualnie plasuje się na 13. pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 21 punktów. W najbliższy weekend zabrzanie zmierzą się z Radomiakiem w ramach 20. kolejki ligowej.

Czytaj więcej: Radosław Sobolewski dla Goal.pl: nie ma sensu odgrzewać kotletów

Komentarze