Giganci w grze o Ekstraklasę. “Jesteśmy gotowi na NENT, Amazon, czy DAZN”

Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki

PKO Ekstraklasa kończy ligowe zmagania w najbliższy weekend. Jeszcze w kolejnym sezonie mecze ligowe emitowane będą na antenach grupy Canal+ i TVP. Tymczasem uwaga kibiców ukierunkowana jest na to, gdzie PKO Ekstraklasę będzie można śledzić od sezonu 2023/2024. Głos w sprawie wyraził prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki w rozmowie z Meczykami na kanale YT.

  • Kibiców polskiej piłki elektryzuje temat przetargu związanego z transmisjami meczów PKO Ekstraklasy od sezonu 2023/2024
  • W rozmowie z Meczykami swoje zdanie w sprawie wyraził prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki
  • Przedstawiciel władz rozgrywek nebierał wody w usta przy konkretnych pytaniach. Dał jednak do zrozumienia, że realnym scenariuszem jest, że Ekstraklasa trafi do jednego z gigantów streamingu

Ekstraklasa otwarta na nowe rozwiązania

PKO Ekstraklasa pod względem oglądalności cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. To sprawia, że bardzo interesująco zapowiada się przetarg na pokazywanie rozgrywek ligi polskiej od kampanii 2023/2024. Głos w sprawie zabrał przedstawiciel władz Ekstraklasy.

– Cały proces sprzedaży praw zaczął się na targach w Monaco. Już wtedy zaczęliśmy omawiać temat. Przetarg będzie dotyczył czterech sezonów – mówił prezes Ekstraklasy S.A. – Marcin Animucki w rozmowie na kanale Meczyki na platformie YouTube.

– Jesteśmy ze współpracy z Canal+ i TVP bardzo zadowoleni. Zarówno pod względem finansowym, ale także całej otoczki. Myślimy natomiast o tym, aby dystrybucja była konkurencyjna. Rozgrywki PKO Ekstraklasy pod względem praw telewizyjnych są najdroższe z wszystkich tego typu w Polsce – kontynuował gość Meczyków.

Zobacz także:

Jednym z kandydatów do przejęcia praw do pokazywania spotkań w Ekstraklasie jest Viaplay. Na temat skandynawskiego konsorcjum wypowiedział się prezes Ekstraklasy S.A, który ujawnił, że nie tylko Viaplay walczy o wygranie przetargu, ale też dwaj inni giganci, mając na uwadze platformy streamingowe.

– Pierwsze moje spotkanie z Viaplay miało miejsce w 2014 roku. Już wtedy byliśmy po dość zaawansowanych rozmowach. Wówczas nie byliśmy jeszcze gotowi i to konsorcjum chyba też nie. Gotowi jesteśmy natomiast teraz zarówno na Nent Group, Amazon, jak i DAZN, które też są w grze – rzekł Animucki.

– Czekają nas teraz spotkania z broadcasterami. To czas na pytania i odpowiedzi. Pierwsze oferty mają spłynąć do nas pod koniec czerwca. Wówczas będziemy oceniać, czy są satysfakcjonujące i zamykamy temat, czy może kontynuować negocjacje – powiedział prezes Ekstraklasy S.A.

Czytaj więcej: Lech podjął decyzję w sprawie dwóch zawodników

Komentarze