Radomiak znalazł sposób na lidera Ekstraklasy, Wisła Płock rozczarowała [WIDEO]

Radomiak - Wisła Płock

Wisła Płock wygląda na to, że dostała zadyszki. Nafciarze w drugim spotkaniu z rzędu nie wygrali w PKO Ekstraklasie. W meczu dziewiątej kolejki rozgrywek przegrali na wyjeździe z Radomiakiem (0:2).

• Wisła Płock zanotowała drugą porażkę w sezonie
  • Czwartą wiktorię zaliczył Radomiak
  • Ekipa Mariusza Lewandowskiego zbliżył się do TOP3 w tabeli ligi polskiej

Wisła Płock na tarczy

Wisła Płock chciałą udowodnić w sobotnim starciu ligowym, że strata punktów z Górnikiem Zabrze (1:1) była tylko wypadkiem przy pracy. Radomiak natomiast chciał się podnieść po przegranej z Legią Warszawa. Tym samym zapowiadał się ciekawy wieczór w Radomiu.

W pierwszej połowie meczu zespołem prowadzących grę byli podopieczni Mariusza Lewandowskiego. O ile posiadanie piłki było w obu ekipa na porównywalnym poziomie, to zdecydowanie więcej prób zdobycia bramki podejmowali gospodarze.

Zieloni zostali nagrodzenie za ofensywną grę w 19. minucie. Luis Machado zdecydował się na uderzenie z dystansu. W międzyczasie piłka odbiła się od Jakuba Rzeźniczaka i bramkarz Nafciarzy został zmuszony do kapitulacji. Do przerwy Radomiak prowadził 1:0.

Tymczasem tuż po zmianie stron gospodarze zadali kolejny cios rywalom. Tym razem w roli głównej wystąpił Roberto Alves. Szwajcar popisał się efektownym strzałem z lewej nogi i Zieloni objęli dwubramkową przewagę.

Do końca spotkania rezultat już się nie zmienił i Radomiak mógł cieszyć się z czwartej wygranej w sezonie. W następnej kolejce radomianie zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, a Wisłę Płock czeka potyczka z Zagłębiem w Lubinie.