Zagłębie bliżej strefy spadkowej, Miedziowi bezradni w Krakowie

Łukasz Łakomy i Jewhen Konoplanka
PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Łakomy i Jewhen Konoplanka

W pierwszym poniedziałkowym meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała 1:0 Zagłębie Lubin.

Miedziowi bez pomysłu na Pasy

Poniedziałkowe spotkanie w Krakowie miało zdecydowanie większą wagę dla Zagłębia Lubin, które przed jego rozpoczęciem miało tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Miedziowi przystępowali jednak do niego podbudowani ostatnią wygraną nad Stalą Mielec. Z kolei Cracovia chciała się zrehabilitować swoim kibicom za porażkę 0:1 z Wartą Poznań.

Pierwsza połowa należała do Pasów, którym bardzo szybko udało się objąć prowadzenie. W 8. minucie do piłki w polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła dopadł Kamil Pestka i pewnym uderzeniem z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Podopieczni Jacka Zielińskiego nie zamierzali na tym poprzestawać i szukali kolejnych sytuacji do zdobycia gola. Tych nie brakowało zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie, ale w bramce Zagłębia bardzo dobrze spisywał się Dominik Hładun.

Zagłębie nie miało natomiast żadnego pomysłu na zaskoczenie defensywy Pasów. Obrazu gry nie zmieniały również dokonywane przez Piotra Stokowca roszady w wyjściowym składzie. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego i Cracovia odniosła dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Miedziowi po tej porażce mogą wylądować w strefie spadkowej. Wszystko zależy od wyniku rozpoczynającego się o godzinie 15:00 pojedynku Śląska Wrocław z Wisłą Kraków.