Derby County znów ukarane. Klub Polaków nad przepaścią

Wayne Rooney
Pressfocus Na zdjęciu: Wayne Rooney

EFL poinformowała, że Derby County zostało ukarane odjęciem dziewięciu oczek. Łącznie klubowi Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika odjęto już 21 punktów z powodu nieprawidłowości finansowych.

  • Złe wieści dla Derby County przekazała dziś EFL
  • Klub z powodu nieprawidłowości finansowych został ukarany odjęciem 21 punktów
  • Zespół Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika będzie miał niemal niewykonalne zadanie, jakim jest utrzymanie w Championship

Spadek do League One niemal pewny

Derby County od kilku miesięcy płaci za błędy popełnione w przeszłości. W latach 2015-2018 klub nie dbał należycie o składane raporty finansowe. Złe zarządzanie doprowadziło do tego, że zadłużenie Baranów, jak nazywany jest zespół, sięgnęło około 50 milionów funtów. Kłopoty finansowe nasiliła pandemia koronawirusa i brak zysków z dnia meczowego. Jakiś czas temu nadzór nad klubem objął zarząd powierniczy.

Sprawa Derby County trafiła do organizatora rozgrywek piłkarskich na wyspach, czyli EFL. Klub został ukarany odjęciem 12 punktów. Złożył on odwołanie, ale zostało oddalone. Na tym nie koniec kłopotów. Derby zabrano kolejne dziewięć punktów w wyniku kłopotów finansowych. Kolejne trzy pozostają w zawieszeniu. Łącznie zespół stracił już zatem 21 oczek. Po doliczeniu kary, na swoim koncie na minus trzy punkty. Piłkarzami Baranów są Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik.

Celem EFL podczas tego trwającego procesu było zapewnienie przestrzegania zasad Regulaminu w imieniu wszystkich klubów. Biorąc pod uwagę złożone okoliczności sprawy i różne nierozstrzygnięte kwestie regulacyjne między EFL a hrabstwem Derby, Liga jest zadowolona z uzgodnionego wyniku i rozsądnego podejścia przyjętego przez obie strony podczas negocjowania tego wyniku oraz w odniesieniu do wycofania odwołania – powiedział Trevor Birch, dyrektor naczelny EFL.

Czytaj także: Wyjścia są dwa. Paulo Sousa albo zwariował, albo sabotował

Komentarze