Były reprezentant Anglii zawiesił buty na kołku

Aaron Lennon
PressFocus Na zdjęciu: Aaron Lennon

Aaron Lennon, który od lipca 2022 roku pozostawał bez zatrudnienia, oficjalnie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Jego ostatnim klubem było Burnley.

  • Aaron Lennon w wieku 35 lat zawiesił buty na kołku
  • 21-krotny reprezentant Anglii ostatnio grał dla Burnley
  • W przeszłości przywdziewał koszulkę Tottenhamu czy Evertonu

Aaron Lennon kończy zawodową karierę

Aaron Lennon za pośrednictwem swojego zweryfikowanego profilu na Twitterze poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej w wieku 35 lat. – Zdecydowałem, że czas najwyższy zawiesić buty na kołku. To była bardzo trudna decyzja, ponieważ piłka nożna była całym moim życiem przez wiele lat – napisał w oświadczeniu ex-piłkarz, który występował na pozycji skrzydłowego.

21-krotny reprezentant Anglii, który zadebiutował w kadrze narodowej w 2006 roku, jest wychowankiem Leeds United. W 2005 roku za nieco ponad milion euro przeniósł się do Tottenhamu Hotspur, gdzie spędził najlepszą część swojej kariery. Później przywdziewał jeszcze barwy Evertonu, tureckiego Kayserisporu czy ostatnio Burnley.

Aaron Lennon podczas swojej kariery rozegrał 607 spotkań, w których strzelił 43 bramki i zaliczył 98 asyst. – Pragnę podziękować moim bliskim, rodzinie i przyjaciołom, którzy wspierali mnie przez te wszystkie lata. Mój agent też zawsze był przy mnie – dodał 35-latek w swoim wpisie na Twitterze.

To była absolutna przyjemność dzielić szatnię ze wszystkimi zawodnikami, z którymi miał okazję zagrać. Na uwagę zasługują także trenerzy czy sztaby szkoleniowe, który wykonują ciężką pracę za kulisami. Kochałem każdy z tych klubów i tamtejszych fanów. Teraz jestem podekscytowany kolejnym rozdziałem w moim życiu i tym, że spędzę więcej czasu z rodziną – zakończył Aaron Lennon.

Czytaj więcej: Szczęsny zdradził, czy planuje wyjazd na mundial w 2026 roku

Komentarze