Xabi Alonso coraz bliżej historycznego sukcesu! Bayer wciąż wygrywa

Bayer Leverkusen dopisał do swojego dorobku kolejne zwycięstwo. Przewaga nad Bayernem wzrosła do 10 punktów. Ekipa Xabiego Alonso zmierza po mistrzostwo.

Bayer Leverkusen
  • Bayer Leverkusen pokonał w niedzielę FC Koeln 2-0
  • Przewaga Aptekarzy nad Bayernem wzrosła do 10 punktów
  • Xabi Alonso prowadzi zespół do historycznego sukcesu

Bayer wciąż nieosiągalny. Świetna praca Alonso i piłkarzy

Media rozpisują się na temat Xabiego Alonso, który może latem objąć posadę w Liverpoolu lub Bayernie Monachium. Zanim dojdzie do takiej ewentualności, Hiszpan pragnie poprowadzić swój zespół do historycznego sukcesu, jakim byłoby mistrzostwo Niemiec. Bayer Leverkusen pokonał w niedzielę FC Koeln 2-0 i powiększył przewagę nad drugim Bayernem Monachium do dziesięciu punktów.

Aptekarze wykorzystali tym samym kolejną wpadkę Bawarczyków. Mecz z FC Koeln ułożył się po ich myśli, bowiem już w 14. minucie jeden z graczy rywali otrzymał czerwoną kartkę. Pod koniec pierwszej połowie prowadzenie liderowi Bundesligi dał Jeremie Frimpong, zaś w drugiej odsłonie podwyższył je Alejandro Grimaldo.

Bayer może poszczycić się nieskazitelnym bilansem, bowiem w tym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania. Z 24 ligowych meczów wygrał aż 20, co jest wynikiem iście imponującym.

Alonso stworzył maszynę, która zmierza po mistrzostwo, a na dodatek ma szansę zdobyć dwa kolejne trofea – Puchar Niemiec oraz Ligę Europy. Niezależnie od decyzji Hiszpana na temat przyszłości, jego dotychczasowa kadencja w Leverkusen to kawał pięknej historii.