Wolfsburg – Lipsk: wyłonił się nowy lider Bundesligi

Piłkarze VfL Wolfsburg

VfL Wolfsburg w hicie trzeciej kolejki Bundesligi pokonało na swoim stadionie RB Lipsk. Podopieczni Marka Van Bommela wygrali 1:0 po bramce zdobytej przez Jerome’a Roussillona.

VfL Wolfsburg przystępował do batalii z Die Roten Bullen, chcąc wskoczyć na pozycję lidera rozgrywek przed przerwą na spotkania reprezentacyjne. Tymczasem Lipsk chciał powtórzyć osiągnięcie ze starcia ze Stuttgartem, gdy wygrał 4:0.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji goli zabrakło. Aczkolwiek mecz na Volkswagen Arena mógł się podobać. W pierwszych fragmentach rywalizacji aktywniejsi byli gospodarze. Już w 13. minucie Renato Steffen zmusił do dużego wysiłku bramkarza rywali. Ostatecznie Peter Gulacsi nie dał się pokonać.

W drugiej połowie bramka padła. Jej autorem był Jereme Roussillon, który wykorzystał błąd bramkarza rywali po dośrodkowaniu z boku boiska. Węgier odbił piłkę przed siebie, gdzie stał zawodnik Wilków, który oddał strzał i gospodarze prowadzili 1:0. Do końca spotkania rezultat już się nie zmienił i Wolfsburg wygrał z Lipskiem po raz pierwszy od 2018 roku.